בליכוד מגיבים על המגעים: אחרי הפרסומים על ההתקדמות במשא ומתן להסדר טיעון בין הפרקליטות לבין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שניים מבכירי הליכוד הגיבו הערב (שבת) על הדברים בריאיון ל"פגוש את העיתונות".

שר המשפטים לשעבר, חבר הכנסת אמיר אוחנה, השיב כי הוא מקווה מאוד שהסדר הטיעון לא ייחתם ושיצטער אם זה יקרה. "מיום ליום כאשר אנחנו רואים מה מתחולל בבית המשפט המחוזי בירושלים רואים את ערוות של מערכת אכיפת החוק שאמורה לשמור על טוהר המידות, על היושר, על הצדק – נחשפת", אמר.

"ההחלטה הזו היא בעיני לא נכונה מבחינה ציבורית משום שחלק מהתיקון של מערכת המשפט זה מה שאנחנו רואים בבית המשפט המחוזי, ולצערי עסקת טיעון תמנע מאיתנו לשמוע", הסביר אוחנה. עם זאת, אוחנה לא שלל את האפשרות שירוץ לראשות הליכוד ביום שאחרי נתניהו: "אני צריך לראות מי המועמדים האחרים".

שר האוצר לשעבר, חבר הכנסת ישראל כ"ץ, אמר כי הופתע מהדיווחים על הסדר טיעון. הוא הוסיף כי הוא סומך על דעתו של נתניהו, והצהיר כי חברי הליכוד יגבו אותו ויתמכו בו בכול בחירה שיקבל: "אני מכיר אותו עשרות שנים ברמה הפוליטית והאישית, ודאי שזה יהיה רגע משמעותי, דרמטי, אפילו עצוב. זה יהיה רגע מאוד עצוב במידה וזה יהיה בדרך הזאת. אני לא חשבתי שזה יגיע לזה". עוד טען כ"ץ היא מאמין שנעשה לנתניהו עוול במסגרת ההליך.

כ"ץ גם הודיע פעם נוספת כי יתמודד על ראשות הליכוד ביום שאחרי נתניהו. על השאלה איך יקים ממשלת ימין, ענה כ"ץ כי "יהיה הליך דמוקרטי שסבו נציג אלטרנטיבה ברורה. בממשלת השינוי מחכים שמישהו יחלץ אותם מהמבוך הזה".

ליברמן: "המפץ הגדול של המפה הפוליטית"

גם שר האוצר אביגדור ליברמן, ששוהה בבידוד בביתו לאחר שהתגלה כחיובי לקורונה, הגיב על הדברים. "נתניהו לא מוותר על החלום הוורוד שלו לחזור לשלטון, למנות את אמיר אוחנה לשר המשפטים, את דודי אמסלם לשר לביטחון הפנים ולהפוך למעשה לארדואן", אמר. "ברגע שהוא הבין שהוא הולך להפסיד בגדול בבית המשפט הוא רץ לאביחי מנדלבליט לגמור עסקת טיעון".

עוד הוסיף ליברמן כי אין לו ספק שכרגע נתניהו נתניהו "עובד על ניסוחים ככה שתהיה פרצה קטנה שתאפשר לו כבר בבחירות הקרובות לחזור למערכת הבחירות". הוא אמר כי גם אם לא, הוא מאמין שמיד לאחר חתימת הסדר הטיעון יחל מסע לחצים על הנשיא, "ממש קמפיין לחנינה", למחיקת הקלון.

"משמעות הדבר שנתניהו מסתלק, גם אם באופן זמני, מהחיים הציבוריים, זה המפץ הגדול של המפה הפוליטית הישראלית", אמר ליברמן. לגבי ההערכה של ישראל כ"ץ כי יוכל להקים ממשלת ימין אם ייבחר ליו"ר הליכוד, ענה ליברמן כי יש אין-ספור אפשרויות, אך הסביר כי הליך הפריימריז בליכוד יקח כמה חודשים והוא מאמין שהממשלה תמשיך לתפקד.