על רקע המגעים להסדר טיעון, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי ייעדר מדיון 40 החתימות בכנסת – בנוכחות ראש הממשלה נפתלי בנט. זאת לאחר שבתחילה דווח כי נתניהו יתייצב לדיון, אולם לבסוף הוא צפוי להתבטל. הקואליציה מצידה מעוניינת שנתניהו יתייצב לדיון, אולם דווקא בליכוד מתנגדים.

שעות לאחר מכן העלה נתניהו תמונה משפחתית לפייסבוק וכתב: "תודה לכם, המוני אזרחי ישראל, על התמיכה האדירה והאהבה המופלאה שלכם בימים האחרונים. חום הלב שלכם ריגש אותי ואת בני משפחתי בהתרגשות שאין שנייה שלה". נציין כי מסיבה כלשהי במהלך הדיון במשפט נתניהו הגיע דובר המשפחה לפרקליט, לחש על אוזנו ויצא לשוחח עמו לדקות ספורות. 

בדרך להסדר טיעון? סיקור N12:

בנוסף, היום צפויה להיערך ישיבה מיוחדת במליאת הכנסת לרגל חג ט"ו בשבט – ולציון יום ההולדת לכנסת. ראש הממשלה לשעבר נתניהו אמור לנאום במהלך הדיון, אולם נתניהו הודיע שבשל "אילוצי לו"ז" הוא לא יוכל להגיע. במקביל, ישיבת הסיעה של הליכוד לא תתכנס השבוע – בפעם השלישית ברציפות.

בתוך כך, נמשכים המגעים בין סנגורי נתניהו ונציגי היועמ"ש והפרקליטות להגיע לעסקת טיעון. כזכור, אתמול הגיע נתניהו עם רעייתו ושני בניו לביתו ברמת גן של עורך דינו בועז בן צור במטרה לדון באפשרות של הסדר. תמונת המצב בתוך המשפחה נכון לעכשיו: נתניהו ובנו יאיר תומכים בהסדר טיעון, ומנגד – רעייתו שרה ובנו אבנר מתנגדים לו. מנגד, סנגוריו של נתניהו תומכים בעסקה ומעריכים כי ההסדר המוצע הוא אפשרות טובה.

>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן 

בבית המשפט המחוזי בירושלים התחדש היום משפט נתניהו - וחוקריו של עד המדינה ניר חפץ עולים בזה אחר זה על דוכן העדים. עורכי דינו של נתניהו שהגיעו לאולם הדיונים סירבו להתייחס לכל אפשרות של הסדר טיעון.

אתמול פרסמנו כי מכשול אפשרי בעסקה הוא תנאי שאולי יוצב בפני נתניהו: גורמים בפרקליטות עשויים לדרוש כי הנאשם יחזור בו מהמתקפות על המשטרה ועל הפרקליטות, ואף יכיר בניקיון הדעת והכפיים והענייניות - ושלא הייתה רדיפה או אפליה כלשהי. מנדלבליט לא יילך לעסקה בלי הסכמתם של הפרקליטים העוסקים בתיק.

עם זאת, בכיר בפרקליטות טען כי הסיכוי להסדר הוא "קטן מאוד עד כדי קלוש". לדבריו, "התקשורת הולכת הרבה יותר קדימה מהמציאות - אין מבחינה מעשית כמעט זמן". הבכיר טען כי גם אם צוותו של נתניהו יסכים לכל הדרישות של מנדלבליט, "עדיין צריך לנהל מו"מ שלם" - עם צוות התביעה שמנהל את התיק. לדבריו, המו"מ צריך לעסוק ב"כל תו ותג ובכל ניואנס בניסוחים. זה אירוע שלם" - ולהערכתו חלון הזמנים עד לפרישת מנדלבליט לא יספיק לכך.

יובל אראל השתתף בהכנת הידיעה