פסגה מדינית ראשונה מסוגה: משרד החוץ הודיע היום (שישי) שר החוץ יאיר לפיד ייפגש לפסגה מיוחדת בישראל עם מקביליו באמירויות, מרוקו, בחריין וארה"ב. הפגישות עם השרים יתקיימו בירושלים כבר בימים ראשון ושני בשבוע הבא. על פי ההודעה, הפסגה נערכת בהזמנת שר החוץ לפיד. 

מדובר במפגש ראשון של חותמי הסכמי אברהם מאז ההסכם. בהודעת משרד החוץ לא נכתב לו"ז ומיקומים מדוייקים בשל שיקולי אבטחה.

רק לפני שלושה ימים קיים רה"מ נפתלי בנט פסגה מיוחדת עם נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, ועם יורש העצר של אבו דאבי שיח' מחמד בן זאיד אל נהיאן. מפגש הפסגה החריג התקיים בשארם א-שיח' שבסיני. דובר הנשיאות המצרית הודיע שבמהלך הפגישה השלושה "דנו בהשלכות ההתפתחויות הבין לאומיות על המזרח התיכון, בין היתר בתחום האנרגיה, יציבות השווקים והביטחון התזונתי". כמו כן, השלושה החליפו דעות באשר להתפתחויות של כמה סוגיות ביטוניות-אזוריות נוספות.

מדובר ביקורו השני של ראש הממשלה בנט במצרים, זאת לאחר שביקר בה לראשונה בתפקידו בחודש ספטמבר אשתקד. מטעמו של בנט נמסר כי במהלך הביקור הוא שהה בשארם א-שיח׳ ושוחח עם מקביליו על טיב הקשר בין שלוש המדינות ועל הדרכים לחזקו בכל המישורים. עם סיום הפגישה, ראש הממשלה המריא בחזרה לישראל, בשעה שהוא מלווה בנשיא מצרים, עבד אל פתאח א-סיסי.