זלנסקי ביקש לנאום בפני הכנסת - היו"ר לוי הודיע שזה לא יהיה במליאה: רגע לפני שהכנסת יוצאת לפגרה, אמש (רביעי) דווח כי נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, פנה באמצעות שגרירו בישראל ליו"ר הכנסת מיקי לוי, בבקשה לנאום מרחוק בפני מליאת הכנסת. בלשכתו של היו"ר לוי טענו כי בשל הפגרה שאליה הכנסת יוצאת, הדבר לא אפשרי מבחינה טכנית, אך הציעו לזלנסקי לקיים שיחות זום רשמית עם חברי הכנסת.

על רקע הדברים, חבר הכנסת אלי אבידר שלח מכתב ליו"ר לוי ובו ביקש לאפשר לזלנסקי לנאום בפני המליאה, כפי שעשה בפני הפרלמנט הבריטי. "הכנסת אינה הזרועה הביצועית של הממשלה, ועליה לקבל בקשה של מנהיג מדינה שמבקש לשאת דברים בפני נציגיו של הציבור בישראל", צייץ אבידר, והוסיף כי "כל מריחה של הבקשה, מציבה אותנו כנבחרי ציבור בצד השלילי של ההיסטוריה".

חברת הכנסת גבי לסקי הגיבה על החלטתו של לוי. "קוראת לקיים דיון מיוחד באחת מוועדות הכנסת, לשמוע את דבריו של זלנסקי ולחזק את ערוץ התקשורת איתו גם מצידה של הכנסת". חה"כ אבתיסאם מראענה הוסיפה: "מוכנה להגיע בכל יום ובכל שעה בשביל לקבל את פניו ולהקשיב לזלנסקי בכנסת".

מלשכת יו"ר הכנסת מיקי לוי, נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים, יו"ר הכנסת, חה"כ מיקי לוי, לא השיב בשלילה לפנייתו של שגריר אוקראינה בישראל לאפשר לנשיא זלנסקי לנאום מרחוק בפני חברי הכנסת. היו"ר לוי כתב לכבוד השגריר קורניצ'וק כי יהיה לכנסת הכבוד לאפשר לנשיא זלנסקי לנאום בפני חבריה".

"מכיוון שהכנסת יוצאת לפגרה, ומליאת הכנסת מתוכננת לעבור שיפוץ מיד עם הכניסה לפגרה, הזמין יושב-ראש הכנסת את הנשיא זלנסקי לנאום מרחוק בפני חברי הכנסת בשיחת וידאו רשמית. בסיום מכתבו השתתף יושב-ראש הכנסת בצער העם האוקראיני על האבדות בנפש, התפלל לסיום המלחמה והצהיר כי ישראל תמשיך לסייע כדי להקל על סבלו של העם האוקראיני".