ראש האופוזיציה נתניהו התייחס אמש (שני) לראשונה למגעים על עסקת הטיעון והעביר את המסר כי זו לא תקרה בקרוב, לצד הצהרה כי ימשיך "להנהיג את הליכוד ואת המחנה הלאומי כדי להנהיג את מדינת ישראל". חברי מפלגתו, ובראשם ישראל כ"ץ שכבר ייעד את עצמו לתפקיד יו"ר הליכוד, מיהרו לברך את נתניהו על החלטתו להמשיך ולהיאבק באישומים נגדו בבית המשפט.

"אני מברך את יו"ר הליכוד בנימין נתניהו על הודעתו שימשיך להנהיג את הליכוד והמחנה הלאומי", פרסם חה"כ ישראל כ"ץ בפייסבוק זמן קצר לאחר הודעתו של ראש הממשלה לשעבר. "נתניהו קיבל החלטה אמיצה וכפי שהבטחתי, כולנו מתייצבים לצידו ומגבים אותו בהחלטתו. נמשיך לפעול ביחד להפלת הממשלה המסוכנת הזאת ולחזרת הליכוד לשלטון".

גם חה"כ מירי רגב, שהכריזה כבר שתתמודד לראשות הליכוד ביום שאחרי נתניהו והמליצה לו שלא להסכים לעסקת טיעון, צייצה בטוויטר הודעת תמיכה ביו"ר מפלגתה: "שמחתי לשמוע את הודעתו של נתניהו על כך שהוא ימשיך להנהיג את תנועת הליכוד והימין. טוב עשה נתניהו שהיה קשוב לקולות הרבים שנשמעו בציבור ובסיעה ואני ביניהם, על כך שעליו להילחם על חפותו עד הסוף".

מצדו של חה"כ ניר ברקת נרשמו מספר שעות של שתיקה שלאחריהן פרסם הודעת תמיכה: "שוחחתי הערב עם יו"ר הליכוד וראש האופוזיציה בנימין נתניהו. ביקשתי לחזק אותו ואת בני משפחתו - על ההחלטה האמיצה שקיבל. כעת כולנו צריכים להתלכד ולפעול יחד כדי להפיל את ממשלת השיתוק והניתוק".

נתניהו קיבל גם תמיכה מחה"כ דוד ביטן, שכבר הביע את תמיכתו בישראל כ"ץ לראשות הליכוד אם נתניהו יתפטר מהכנסת בעקבות עסקת הטיעון המתגבשת. "מחזק את ידי יו"ר התנועה וראש הממשלה לעתיד נתניהו על החלטתו - ממשיכים בכל הכוח יחד", צייץ ביטן. נוסף אליו, גם חה"כ אמיר אוחנה צייץ: "חוזרים, עם כל הכוח במנועים. גאה בך".

נתניהו: "לא הסכמתי לקלון"

יש לשים לב לכך שבסרטון שפרסם נתניהו, שבו התייחס לראשונה למשא ומתן על עסקת הטיעון, הוא לא הוריד מהפרק את האפשרות שבעתיד תיחתם עסקת טיעון. בדבריו הוא אומנם מכחיש שהסכים שיוטל עליו קלון, אך הוא לא מכחיש את הדבר הברור – על קיומם של המגעים. נתניהו גם לא הכחיש שהסכים להרשעה בעבירות אמון ועל הטלת קנס.

מדבריו של נתניהו דיי ברור שהמגעים עם מנדלבליט יסתיימו. הרושם אצל שני הצדדים כרגע הוא שמה שלא קרה עד עכשיו אולי יקרה בהמשך – בחודשים יוני-יולי – עם היועמ"ש הבא.

 נתניהו בבית פרקליטו בעז בן צור (צילום: החדשות 12)
נתניהו בדיונים בבית פרקליטו בעז בן צור | צילום: החדשות 12

"אזרחי ישראל היקרים והאהובים. בימים האחרונים הוכחתם שוב שאני לא צועד לבד ושמיליונים מכם צועדים יחד איתי", אמר נתניהו בסרטון. "ריגשתם אותי מאוד ואני מבקש להגיד לכם משהו: אני אמשיך להוביל את הליכוד ואת המחנה הלאומי כדי להנהיג את מדינת ישראל בשליחותכם".

הוא הוסיף: "הציבור כולו רואה מה שקורה בבית המשפט ואיך התנהלה החקירה נגדי. די היה בכך כדי לסגור את התיקים נגדי כבר עכשיו – אבל זה עדיין לא קרה. בימים האחרונים פורסמו טענות שגויות בתקשורת על דברים שכביכול הסכמתי להם, כגון הטענה שהסכמתי לקלון. זה פשוט לא נכון".