בנט ולפיד בהודעה חריגה: על רקע הדיווחים שלפיהם ביידן שוקל להוציא את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור, ראש הממשלה ושר החוץ שיגרו היום (שישי) מסר חריף לממשל האמריקני - ובו הם קוראים לביידן שלא להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור.

סיקור שוטף ב-N12:

"הניסיון לבטל את הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור, הוא עלבון לקורבנות ומחיקה של מציאות מתועדת, שיש לה הוכחות חד משמעיות. אנו מתקשים להאמין שהגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור תבוטל תמורת 'הבטחה שלא לפגוע באמריקנים'", נכתב בהודעה.

"המלחמה בטרור היא משימה של העולם כולו. אנו מאמינים שארצות הברית לא תפקיר את בעלות בריתה הקרובות ביותר תמורת הבטחות ריקות של טרוריסטים", הוסיפו בנט ולפיד. עוד הם ציינו כי "משמרות המהפכה נטלו חלק ברצח מאות אלפי אזרחים סורים, הם הרסו את לבנון, הם עוסקים בדיכוי רצחני של אזרחים איראנים".

"הם הורגים יהודים מפני שהם יהודים, נוצרים מפני שהם נוצרים, ומוסלמים מפני שאינם נכנעים להם. הם חלק מרכזי ובלתי נפרד במכונת הדיכוי הרצחנית באיראן. ידיהם מוכתמות בדמם של אלפי איראנים וברמיסת נשמתה של החברה האיראנית".

גורם שבקיא בעניין אמר לסוכנות הידיעות רויטרס, כי  ארה"ב שוקלת להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור שלה בתמורה להבטחות האיראניות בדבר ריסון הכוח המובחר. המקור מסר כי בוושינגטון טרם החליטו מה יידרש מטהראן בתמורה להתחייבות כזו, שתהפוך את ההחלטה שקיבל הנשיא האמריקני לשעבר דונלד טראמפ בשנת 2019, ותגרור ביקורת רפובליקנית נוקבת.

המקור, ששוחח עם סוכנות הידיעות בעילום שם, אמר כי ממשל ביידן שוקל אם לבטל את סיווג הטרור "בתמורה למחויבות כלשהי ו/או צעדים מצד איראן, ביחס לפעילויות אזוריות או אחרות של משמרות המהפכה". הניסיון המסתמן לפשרה מצד ממשל ביידן פורסם לראשונה באתר החדשות Axios, תוך ציטוט של מקורות ישראלים ואמריקנים.