נשיא המדינה יצחק הרצוג ימריא הבוקר (ראשון) לאיחוד האמירויות ובכך יהפוך לנשיא הראשון בהיסטוריה של מדינת ישראל שקיים ביקור רשמי במדינת המפרץ. הנשיא ורעייתו מיכל הוזמנו על ידי שליט איחוד האמירויות בפועל, יורש העצר השייח' מוחמד בן זאיד. במסגרת הביקור, יקיים הנשיא פגישות רשמיות עם יורש העצר השייח' מוחמד בן זאיד; עם שר החוץ ושיתוף הפעולה הבינלאומי השייח' עבדאללה בן זאיד ועם שורה של מנהיגים נוספים.

"אני ומיכל מביאים איתנו בשורת שלום מישראל לאמירויות ולכל עמי האזור", אמר הרצוג לפני המראתו. "הביקור הזה משמעותו מעל ומעבר לכל הדברים המעשיים שנידונו בביקור. משמעותו בראש ובראשונה תקווה לשלום, שלום מביא איתו קדמה, התפתחות ושגשוג לכל העמים באזורינו".

עוד הוסיף כי במהלך פגישתיו השונות יודה באופן אישי ומיוחד לשליט, יורש העצר מוחמד בן זאיד, על קבלת הפנים ועל ההזמנה האישית. "אני מברך אותו ואת כל מנהיגי האמירויות על אומץ הלב והנחישות לקדם את השלום בין ישראל והאמירויות במהירות ועם פנים לעתיד טוב יותר לשתי המדינות ומזרח התיכון כולו", אמר.

בהמשך הביקור ישתתפו הנשיא ורעייתו באירוע עם מנהיגי הקהילות היהודיות באמירויות וייפגשו עם שגריר ישראל באבו דאבי, אמיר חייק. "אנחנו זוכים לעשות היסטוריה בקיום ביקור ראשון של נשיא מדינת ישראל באיחוד האמירויות", אמר הרצוג לקראת נסיעתו. "הביקור החשוב הזה מתקיים בתקופה שבה העם בישראל והעם באמירויות שוקדים על הנחת יסודות לעתיד חדש משותף".