ראש הממשלה, נפתלי בנט, נמצא הבוקר (שני) חיובי לנגיף הקורונה. מלשכתו נמסר: "ראש הממשלה חש בטוב וימשיך את סדר יומו כמתוכנן מביתו". בנט צפוי לקיים הערכת מצב בעקבות הפיגוע שאירע אמש בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, מפכ"ל המשטרה וגורמים נוספים. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי נמצא גם הוא חיובי לנגיף, מדוברות המשטרה נמסר: "המפכ"ל חש בטוב וימשיך לנהל ולפקד על פעילות משטרת ישראל".

בנט התייחס לפני זמן קצר לפיגוע אמש ואמר: "הלב נשבר ממותם של לוחמי מג"ב שיראל אבוקרט ז"ל ויזן פלאח ז"ל, שנפלו כשהגנו בגופם על אזרחים מפני רוצחים שפלים. אני מאחל רפואה שלמה לפצועים ושולח את תנחומיי העמוקים למשפחות". עוד הוסיף ראש הממשלה וציין שזהו הפיגוע השני של תומכי דאעש בתוך ישראל, והדגיש כי: "זה מחייב את כוחות הביטחון להסתגלות מהירה לאיום החדשה".

 

 

במוצאי שבת אמור להמריא ראש הממשלה לביקור של 3 ימים בהודו - אם בעוד 5 ימים מהיום ייצא שלילי בבדיקה יוכל לטוס, אם לא יצטרך לדחות את הנסיעה.

 

 

אתמול נפגש בנט עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן במהלך הפסגה בנגב, וחזר בפניו על ההתנגדות הישראלית לצעד האמריקני להוצאת משמרות המפכה מרשימת ארגוני הטרור. בלינקן, בדומה לכל מי שנפגש אתמול עם בנט בסכנת הדבקה, במידה וידבק, יצטרך להיכנס לבידוד של חמישה ימים לפחות.

נפתלי בנט ואנתוני בלינקן (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
נפתלי בנט ואנתוני בלינקן | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90