חברת הכנסת אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה סיפרה אתמול (רביעי) בהתרגשות על הקמת מקלט ראשון לצעירים ערבים מקהילת הלהט"ב, אך נראה שהפרויקט עלול לעמוד בפני מכשול מסוים - ודווקא מהקואליציה. ח"כ ווליד טאהא מרע"ם הופתע לשמוע את החדשות של מראענה, ותקף: "לא יקום מקלט שמעודד קבלה של מי שמתחתנים עם בני מינם בחברה הערבית - נקודה". במקביל, בכירים ברע"ם הבהירו: "לא נאפשר את הקמת המקלט ונפעיל את כל הלחצים האפשריים על הגורמים הרלוונטיים כדי לטרפד את זה".

סוגיית הלהט"ב רגישה עבור רע"ם. בשותפותיה לקואליציה יודעים זאת, ולכן שר החוץ לפיד הגיע להסכמות עם מנסור עבאס ובמסגרתן אם יוזמה שקשורה ללהט"ב תפריע לרע"ם, חברי המפלגה ולפיד יטפלו בנושא בשקט וינסו להגיע לעמק השווה, זאת במטרה לא לפגוע פומבית בקהילה הגאה ובבוחרים של המרכז-שמאל.

מראענה הודיעה אתמול על הקמת המקלט: "עושות היסטוריה. יוקם בארץ מרכז מגורים והלנת חירום לקטינות וקטינים, צעירים וצעירות מקהילת הלהט"ב הערבית, שנאלצו לעזוב את בתיהם. מדובר בפרויקט הדגל שלי עם ולמען הקהילה הערבית הגאה. רשמנו התקדמות משמעותית כשקיבלנו את ברכת ותמיכת השר מאיר כהן".

אולם, ההודעה של מראענה תפסה את חברי רע"ם לא מוכנים, ובמקום לפנות ללפיד כמסוכם טאהא פשוט "לא התאפק": "לא יקום מקלט שמעודד קבלה של מי שמתחתנים עם בני מינם בחברה הערבית, נקודה. האנשים בחברה שלנו שומרים על הערכים והדת שלהם, ולא יקבלו נישואים בין גברים או בין נשים".

מראענה לא התרגשה, ובציוץ בחשבון הטוויטר שלה השיבה הבוקר לטאהא: "הוא חושב שכל החברה הערבית היא ווליד. בסטטוס חשוך ושמרני הוא תוקף את היוזמה של הקמת בית להלנת חירום של חברת הלהט"ב הערבית אז כך, החברה הערבית היא לא רק ווליד. היא לא חשוכה ולא מדירה את השונה, ואני כאן כמו עצם בגרון של להט"בופוביה וגזענים".

שרת התחבורה מרב מיכאלי התייחסה גם היא ליוזמה החדשה בחשבון הטוויטר שלה, והעניקה גיבוי לח"כ מראענה: "הזכות הבסיסית לבטחון, הכרה ומיטה חמה לישון בה לא יכולה היות תלויה בנטיה המינית של אף אחת ואף אחד, בכל קהילה ובכל מקום. גאה בח"כ אבתיסאם מראענה שבזכותה יוקם מרכז מגורים והלנת חירום לצעירות וצעירים מקהילת הלהט"ב הערבית. צעד נוסף במאבק הבלתי מתפשר שלנו למען שוויון, לכולןם".