"ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי": במלאות שלושים יום להירצחו של יהודה דימנטמן ז"ל בפיגוע בחומש, אלפים רבים פעילי ימין הגיעו אמש (חמישי) מול משרד ראש הממשלה בירושלים, קראו להפיל את הממשלה ולא להרוס את המאחז שבו נרצח יהודה בפיגוע הרצחני בצפון השומרון. 

בהפגנה השתתפו בני משפחת דימנטמן, ראשי מועצות, רבנים וחברי כנסת ולטענת המארגנים מספר המשתתפים היה יותר מעשרת אלפים איש. אתיה דימנטמן, אלמנתו של יהודה ז"ל, אמרה: "ראש הממשלה, נפתלי בנט - האם ברור לך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל? שאנחנו בעלי הבית? שנסיגה מחומש היא פרס לטרור? שמחבלים שעושים לינץ' ומיידים אבנים מקומם בכלא ולא בביתם? תקשיב לעבאס, הוא רוצה ללמד אותך משהו חשוב! הוא איש עקרונות, כשנוטעים בנגב זה כואב לו! האם גם לך כואב כשפוגעים בארץ ישראל? עם ישראל בא לכאן היום כדי להגיד בגאווה - יהודה דימנטמן נרצח כדי ללמד אותנו משהו חשוב: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל!".

אלפים בהפגנת הימין נגד ממשלת בנט-לפיד (צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון)
צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "לפני חודש איבדנו אח, חבר, תלמיד. לפני יומיים פיגוע טרור ליד נווה צוף. וממשלת ישראל מקדמת הליך מדיני עם אבו מאזן שמעודד מחבלים. השתגעתם? ראש הממשלה בנט, אתה מכיר היטב את ההשתלטות הערבית והאירופית על יו"ש ועל הנגב החלטתם למכור את המדינה, אנחנו לא ניתן. הפקרתם את הנגב ואת התושבים שלנו. איך מסבירים לילדים שאין גן ילדים כי אתם לא עומדים במילה? מסבירים לאמא שאין איך לחמם את הבית כי שיקרתם? נדאג שלא תפקירו. כשמחבלים רצחו את יהודה בחרתם לפנות ישיבה שקיימת 15 שנה. לא ניתן לזה לקרות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר "לפני חודש בדיוק, הגיע מחבל נתעב ורצח את אחד הנשמות הטהורות החלוץ הציוני יהודה דימנטמן. התשובה לכך הייתה צריכה להיות בניית הישוב  מחדש. ובמקום זה מה אנחנו שומעים? שרוצים להרוס את הישיבה בתום השלושים? כשהמשפחה קמה מאבלה. ואנחנו נאלצים לעמוד כאן יחד עם אתיה אלמנתו של יהודה ולזעוק, לאן הגענו?".

אלפים בהפגנת הימין נגד ממשלת בנט-לפיד (צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון)
צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון

דגן המשיך בדבריו ופנה לראש הממשלה: "ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי. עם ישראל כולו לא ייתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה בממשלה לאומית. הגענו לכאן מול משרדך ראש הממשלה, כי האחריות היא עלייך ועל כל חברות וחברי הממשלה שלך. עם ישראל כולו לא ייתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה בממשלה לאומית".