ביקורת חריגה בתוך הקואליציה: ח"כ יוליה מלונובסקי ישראל ביתנו תוקפת הערב (שבת) בראיון ל"פגוש את העיתונות" את שרת הפנים איילת שקד מימינה על מדיניותה בעניין קליטת הפליטים, ואומרת: "כנראה שבהתחלה חשבתי ששרת הפנים לא מבינה את גודל האירוע, ואחר כך שעובדים עליה, התברר לי שהיא מורחת את כולנו. אני יכולה להגיד היום בצורה מאוד בטוחה שאיילת שקד לא שונה הרבה מאריה דרעי והמדיניות הגזענית שלו. איילת - זה גדול עלייך"

מלינובסקי  הוסיפה כי היא פנתה לשר האוצר ליברמן וביקשה כי הממשלה כולה תקבע את המדיניות "בדגש על ביטול מכסות וקביעת מדיניות ברורה יותר בנושא הזה", לדבריה. "אני אף פעם לא הייתי בעד לפתוח פה מחנות פליטים, אבל מה שהיה לי תמיד חשוב זה לתת מענה אנושי לאזרחי ישראל שיש להם קרובי משפחה באוקראינה, ולכן עם כאבי בטן הלכתי עם שרת הפנים, והייתי בין הבודדות שנתנו לה גב".

יוליה מלינובסקי, איילת שקד (צילום: פלאש 90, החדשות 12)
מילינובסקי תוקפת את שקד: "זה גדול עליך" | צילום: פלאש 90, החדשות 12

מלינובסקי פירטה את התנאים שלדבריה גרמו לה לתמוך במתווה: "הראשון הוא שהסיפור עם הרישום המוקדם יעבוד כמו שעון שוויצרי. ב'- שקרובי המשפחה של אזרחי ישראל יהיו מחוץ לכל מכסה, ושההורים המבוגרים של אזרחי ישראל  שמגיעים לפה יקבלו מעין מטריית ביטחון - ביטוח בריאות", לצערי הרב אנחנו רואים שהמתווה הזה קרס", תקפה מילינובסקי את שקד. "הדבר שאכזב אותי באופן אישי הוא ששמעתי ששרת הפנים היא היחידה בממשלה שמתנגדת להענקת ביטוח בריאות".

חברת הכנסת מישראל ביתנו טענה כי האירוע הזה "גדול" על שקד והיא לא יכולה לנהל אותו לבד, ואף השוותה בינה לבין השר לשעבר אריה דרעי: "אני יכולה להגיד היום בצורה מאוד בטוחה שאיילת שקד לא שונה הרבה מאריה דרעי והמדיניות הגזענית שלו", כלשונה. מילינובסקי הוסיפה: "היא ניצלה ניצול ציני את רגשות הציבור - וגם אותי. היום פניתי לשר האוצר וביקשתי ממנו להעלות את הנושא הזה על סדר היום של הממשלה. וזה אכן יקרה". 

הביקורת החריגה על השרה שקד מצד חברתה לקואליציה מגיעה על רקע מדיניות קליטת הפליטים מאוקראינה  אותה מובילה שקד, ולפיה ישראל תשקיע קודם בקבלה של פליטים זכאי חוק השבות, ואילו השאר ייקלטו "באופן מוגבל". לדבריה, בתום ישיבה עם היועמ"ש הוחלט שפליטים שלהם קרובי משפחה בישראל - יוחרגו מהמכסה שנקבעה.

השרה שקד מסרה בתגובה: "שרת הפנים פועלת מתוך אחריות למדינת ישראל ולא מתוך פופוליזם זול.
ח"כ יוליה מלינובסקי לא מעורה בפרטים האחרונים ולכן טוב היה אם לא הייתה מוליכה שולל את הצופים מתוך בורות. שרת הפנים וח"כ מלינובסקי גיבשו יחד את המתווה הראשוני שהוצג לציבור ועבדו יחד בשיתוף פעולה מלא. מצער שבשביל חשיפה תקשורתית ובמה באולפנים ח"כ מלינובסקי מוכנה למכור שותפים לדרך"