שרת האנרגיה קארין אלהרר התייחסה הבוקר (שלישי) למחווה המרגשת של נשיא מצרים א-סיסי אתמול, ואמרה בשיחה עם N12: "זה היה מפתיע, מרגש ובעיקר גאווה גדולה". אלהרר דיברה על האירוע אתמול, במסגרת כנס אנרגיה אזורי במצרים בהשתתפות נשיא מצרים ושרי אנרגיה רבים ממדינות המזרח התיכון ואפריקה. "הופתעתי מאוד שהוא הגיע ישר אלייך ומאוד היה לו חשוב לברך אותי על ההגעה", סיפרה.

"הנשיא א-סיסי אמר לי שהוא מאוד שמח שהגעתי לכנס", המשיכה. "צריך להבין שמדובר בכנס אנרגיה שמתקיים כבר 5 שנים ומעולם לא הייתה בו נציגות ישראלית. זה לא מובן מאליו שהגענו". על הרגע שהנשיא הגיע אליה אמרה גם: "הייתה התרגשות מאוד גדולה באולם וזה מאוד משמח. אני מקווה מאוד שזה גם מלמד על מעמדה של ישראל וזה היה בהחלט אירוע לא טרוויאלי, כן ירבו".

השרה אלהרר סיפרה על הוועידה: "זו ועידה של גז ונפט, אני השתתפתי בפאנל על האתגרים של משק האנרגיה לנוכח משבר האקלים". על כך היא הוסיפה ואמרה: ”המשימה הכי גדולה שלי כשרת האנרגיה היא ליצור תמהיל אנרגטי למדינת ישראל. אני חושבת שאם יש משהו שהמשבר באירופה מלמד אותנו היא העובדה שצריך לייצר תמהיל אנרגטי מגוון".

על רקע ההשתתפות הראשונה מסוגה בכנס, התייחסה השרה גם למעמדה הבין-לאומי של ישראל: "ישראל היא אי של יציבות באזור ואני רואה שגם בפעילות של רה"מ ושר החוץ יש התחממות ביחסים בין ישראל ומדינות האזור. זה מאוד משמח שקרנה של ישראל עולה. זה בא לידי ביטוי לא רק בחדרים צדדיים, אלא גם בכנסים פומביים. אני מאוד מקווה שהמגמה הזאת תימשך ותתעצם. כישראלית, אין דבר שיותר ישמח אותי".