"שרים ברחו, התפקיד שלנו זה לקבל החלטות פחות נעימות": במהלך ישיבת הממשלה שנערכת הערב (ראשון), ראש הממשלה נפתלי בנט מתח ביקורת על שרים שהתנגדו למתווה לפתיחת הקניונים - וגם הזהיר מכך שזן אומיקרון מדבק במיוחד - וציין כי בתוך כשבועיים ניתן יהיה לדעת מה חומרת המחלה.

בנט השיב בישיבה לאמירתו של השר אלעזר שטרן לפיה "הנסיגה מהתו הירוק בקניונים הייתה טעות", ואמר: "הגענו להסכמה על מתווה בקניונים ואז בלחץ של כמה טלפונים, שרים ברחו". השרה אורית פרקש-הכהן השיבה לבנט: "המהלך היה מורכב מבחינה משפטית".  

עוד אמר בנט בישיבה: "התפקיד שלנו כמנהיגים זה גם לקבל החלטות פחות נעימות, שבסוף יחסכו חיים וכסף. מי שנכנע ללחץ ציבורי בקורונה, בסוף פוגע קשות בציבור. אמרתי להם שבעוד שבוע הם ידברו אחר לגמרי, אבל אז זה יהיה מאוחר מדי".

ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ)
צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ

ראש הממשלה ביקש מהשרים שלא להגיע לאירועים צפופים ואמר: "יש פער עצום בין מה שקורה בעולם לתפיסה של אנשים כאן בארץ... אומיקרון מדבק בצורה לא נורמלית – המטרה היא לא להגיע למצב של אי ספיקה בבתי החולים, תוך שמירת המשק פתוח ככל הניתן. להערכתי תוך שבוע-שבועיים נדע את חומרת המחלה. יש תזה שזה קל. אני מעריך שעוד 3-4 שבועות נשחרר מדינות אדומות כי כבר לא יהיה בזה טעם".