ח"כ עמיחי שיקלי מימינה, שעם כינון הממשלה החליט להצביע נגד הקמתה ולא הצטרף לקואליציה – הודיע הערב (שבת) בפגוש את העיתונות כי לא יתמוך בהצבעה על התקציב בכנסת. "תקציב מסוכן מאוד, 30 מיליארד שקלים הולכים להיות מנוהלים על ידי רע"ם ומנסור עבאס, זה דבר רע מאוד", אמר לרינה מצליח.

"אני המייצג הנאמן ביותר של מה שהיה במקור רשימת 'ימינה'", טען שיקלי. "ספק אם קיימת מסגרת אידיאולוגית שמתאימה לשם זה". הוא הדגיש שבמפלגתו לא דיברו איתו על נושא התקציב ולא ניסו לשכנעו לתמוך בו.

ראש הממשלה נפתלי בנט (צילום: רויטרס)
"מועל באמון הציבור שנתן לו את הכוח". ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: רויטרס

בשלב זה, התייחס שיקלי לתקציב המדינה שיגיע להצבעה במליאה בשבוע הבא – והבהיר כי אין בכוותו להצביע בעדו. "זו סכנה של ממש למדינת ישראל, כששומעים שבכירים ברע"ם נמצאים בקשר אדוק עם בכירי חמאס ברצועת עזה. העברת המיליארדים לרשימה הזו תוביל להקצנה של המגזר הערבי".

הוא דיבר על האפשרות שאם יצביע נגד – יוגדר כח"כ פורש: "אני לא עושה מתמטיקה של אינטרסים אישיים, ואין שום דיל שבזכותו אתמוך בתקציב. אני חושב שמי שראוי אולי לתואר 'ח"כ פורש' הוא בנט – שמועל באמון הציבור שנתן לו את הכוח".

מנסור עבאס, מליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ/דני שם טוב)
"עבאס ורע"ם ינהלו 30 מיליארד שקלים - זו סכנה של ממש למדינת ישראל" | צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ/דני שם טוב

בריאיון שהעניק שיקלי למגזין N12 בסוף השבוע שעבר – כינה את ראש הממשלה ויו"ר מפלגתו "נואף פוליטית". הוא אינו חוזר בו מהדברים: "המילה הזו כמטאפורה לבנט היא מדויקת. בחרתי בה ולא במילה 'בוגד' כי היא צריכה לצאת מהלכסיקון של המערכת הפוליטית, ואני לחלוטין לא מייחס לו אותה".