הגעתה של חברת הכנסת שירלי פינטו לכנסת, ימים ספורים אחרי שילדה, משכה את מרב תשומת הלב התקשורתית אתמול (רביעי). עם זאת, מאוחר יותר התרחשה דרמה נוספת במליאה, כשיו"ר רע"ם מנסור עבאס הצביע בטעות עם האופוזיציה. כעת נחשף התיעוד של הרגע הדרמטי – והסערה שפרצה בעקבותו.

בזמן ההצבעה על הצעת חוק של ח"כ אורלי לוי אבקסיס, שלה התנגדה הקואליציה, עבאס הצביע בטעות בעד – וההצעה עברה ברוב זעום של 60 ח"כים נגד 59. עבאס הבין במהרה את טעותו וקרא "נגד", אך זה היה מאוחר מדי - וסגן יו"ר הכנסת אחמד טיבי הודיע שההצבעה התקבלה.

הדרמה אחרי ההצבעה הכפולה של מנסור עבאס
חברי הקואליציה לוחצים על טיבי ומזכירת הכנסת

בשלב הזה חברי כנסת רבים מהקואליציה הגיעו סמוך לדוכן של טיבי וניסו למחות. הוא בתגובה הודיע שיתייעץ עם היועץ המשפטי, מאחר ורק 5 דקות קודם לכן ח"כ איתן גינזבורג התבלבל בהצבעה, והתאפשר לו להצביע שוב. בינתיים נשמעה ח"כ מירב בן ארי מיש עתיד כשהיא קוראת ליו"ר הכנסת מיקי לוי להחליף את טיבי: "הוא מה זה מגזים". גם שר החוץ לפיד ניסה להסביר למזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ, שעבאס צעק "נגד" לפני שעברה לשם הבא.

כשטיבי הודיע שהיועץ המשפטי קבע שלא ניתן לשנות את ההצבעה, חברי האופוזיציה פצחו בקריאות שמחה וטיבי החליט להמשיך כרגיל. בינתיים נשמעו קריאות מספסלי האופוזיציה, וח"כ דודי אמסלם מהליכוד אמר לטיבי שמיקי לוי "כבר מת להחליף אותך". בהמשך לוי גם ביקש לעשות זאת, ובתגובה הודיעו לו סגניו מהאופוזיציה – טיבי, יעקב מרגי ודוד ביטן – שלא ינהלו את הישיבות בתגובה על המהלך שלו.