חבר הכנסת דודי אמסלם שנחשב ליריב ותיק של ברקת עוד מירושלים הציע את "חוק ברקת" שנועד לאסור שימוש בהון כספי מעבר לרף מסוים לצורך קמפיין פוליטי. אמש (שישי) נחשף ב"אולפן שישי" כי מצלמה סלולרית לכדה במליאת הכנסת השבוע את המחשב של ברקת, ובו טבלת אקסל שמסמנת את כל חברי הכנסת של הליכוד ועמדתם כלפי החוק.

לפי הטבלה, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לדעת ניר ברקת תומך בחוק. לטענת נתניהו - הוא טרם החליט אם לתמוך בחוק. התמיכה הזאת, אם היא נכונה, היא לא דבר מקרי לאור הקרבות שכבר החלו בליכוד. מצד שני, יולי אדלשטיין שכבר הצהיר שירוץ נגד נתניהו בריאיון למהדורה המרכזית – מתנגד לחוק, כך על פי הטבלה של ברקת. 

מפת התמיכה ב"חוק ברקת" לפי טבלת האקסל: 

טבלת האקסל כפי שנתפסה בעדשת המצלמה:

טבלת האקסל שנתפסה בעדשת המצלמה

עוד נכתב בטבלת האקסל של ברקת שהוא כבר ערך שיחות עם ח"כ אדלשטיין, ח"כ ישראל כ"ץ וח"כ מירי רגב, אבל צריך שיש לעשות עוד ועוד פגישות. בטבלה של אדלשטיין ממופים כל חברי הליכוד. לגבי אדלשטיין הוא כותב "שזה טעון עוד שיחה".

החוק שמקדם אמסלם נועד להגביל תרומה של נבחר ציבור ובני משפחתו לעד 100 אלף שקל לצורך קמפיין פוליטי. נראה שהחוק נועד להגביל בעיקר את ברקת שעשוי להשתמש בהונו לצורך קמפיינים עתידיים, ובהם הקמפיין לראשות הליכוד.