שר המשפטים גדעון סער פנה לאחרונה לעורכת הדין נוית נגב, והציע לה להגיש מועמדות לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. למרות שניכר שתשובתה לפנייה תהיה שלילית, נראה שסער מחפש אישה לתפקיד - לראשונה מקום המדינה. גם סער וגם נגב סירבו להתייחס לדברים. 

עו"ד נגב מייצגת את בעלי ידיעות אחרונות נוני מוזס בתיק 2000 והיא בעלת גישה סנגוריאלית מובהקת. ייתכן שסער מעוניין שאדם עם גישה פחות תביעתית ויותר 'הגנתית' יכהן בתפקיד. 

עו"ד נוית נגב (צילום: N12)
עו"ד נוית נגב | צילום: N12

נציין כי ההליך לבחירת היועמ"ש הבא יתקדם בתום ההליך לבחירת השופטים לבית המשפט העליון במהלך החודש הקרוב.  

מוקדם יותר היום התארח סער ב"פגוש את העיתונות", ובריאיון עמו הוא התייחס לשורת הנושאים שעל הפרק. על החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה ל-8 שנים, שעבר בוועדת השרים אמר סער: "יש לנו עמדה עקבית - ריכוז של כוח לזמן ארוך זה מסוכן והציבור תומך בזה. מול החוק שלנו האלטרנטיבה היא כהונה ללא הגבלה כלל, וזה לא בריא. הציבור תומך בעמדה שלנו". 

סער נשאל גם על החוק שיאסור הרכבת ממשלה בידי נאשם ואמר שהדיונים על כך יתחדשו לאחר העברת החוק להגבלת כהונה. "נחזור אחר כך לחוק הזה ונגבש הסכמות. לקואליציה יש כללי משחק, ואמרנו שצריך לתקן את חוקי היסוד בהסכמת חברי הקואליציה. אפעל לגיבוש הסכמה בתוך הקואליציה כדי להביא את זה כהצעת חוק ממשלתית".