"לא שווה להתייחס אליו": ניצב ג'מאל חכרוש, הניצב הערבי-ישראלי המוסלמי הראשון במשטרת ישראל, התארח באירוע "שבתרבות" בבאר שבע והשיב אש ליו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "האמירה שלו לא שווה התייחסות", אמר. "מאדם אחר הייתי נעלב, ממנו לא. לא שווה להתייחס אליו או לאמירה שלו". 

את הדברים הנוקבים אמר ניצב חכרוש על רקע התבטאותו של חבר הכנסת סמוטריץ', לפיה "הערבים עדיין כאן משום שבן גוריון לא גמר את העבודה בשנת 48' וזרק אותם". בהמשך הוסיף חבר הכנסת וצייץ: "אם בן גוריון היה יודע שהגיס החמישי שהוא השאיר כאן תומך בטרור וצועק שציונות היא גזענות, הוא לא היה עוצר את שיירות הפליטים הערבים שברחו מכאן בתש"ח".

בצלאל סמוטריץ (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ניצב ג'מאל חכרוש, הממונה על אגף סיכול הפשיעה ביישובים הערביים במשטרת ישראל, התייחס בהמשך הריאיון גם למקרי האלימות הרבים בחברה הערבית. "יש שלושה מקורות לנשק הלא חוקי במגזר הערבי שאפשר וצריך לייבש", אמר ופירט: "נשק שנכנס דרך הגבולות, גנבות מבסיסי צה"ל ונשק שנכנס ממעבדות אמל"ח ביהודה ושומרון".

"אין יום שלא תופסים נשקים ואין יום שלא מביאים אנשים לבתי משפט בגין עבירות נשק", הדגיש. "אני מרגיש שאנחנו לא פוגעים עדיין. המקורות של הנשק עדיין חיים וקיימים. אני כן רוצה שהצבא ייתן את חלקו בטיפול בפשיעה בחברה הערבית, וקורא לו לסגור את גבולות הברחת הנשק".

"רוצה שהצבא ייתן את חלקו בטיפול בפשיעה בחברה הערבית, קורא לסגור את גבולות הברחת הנשק"

ניצב ג'מאל חכרוש

עוד אמר לרועי כ"ץ באירוע שבתרבות באר שבע כי כניסת מפלגה ערבית לקואליציה היא רגע היסטורי: "אם לא ננצל את התקופה הזו לטובת שוויוניות, לטובת כל מה שדורש אזרח פלסטיני ברחוב - זה כאילו לא היה דבר כזה. אני קורא לאנשים שעשו את המהלך הזה לנצל את התקופה הזו כדי לעשות את השינוי הנדרש. אני מאמין בשותפות ולא בבדלנות, אז בכל מקום אני דוגל בה".