לאה גולדין, אימו של חלל צה"ל הדר גולדין שנפל בשבי החמאס במבצע צוק איתן, תקפה היום (ראשון) את ראש הממשלה נפתלי בנט בעקבות המדיניות הישראלית מול רצועת עזה, וקראה להחזרת השבויים: "החלטתם להפקיר את החיילים מצוק איתן? תודיעו על כך לכל האימהות שמגיעות ללשכת הגיוס".

הדברים של גולדין מגיעים על רקע הדיווחים שהמגעים לעסקה מול חמאס נמשכים - אך עדיין רחוקים מסיום. גורם ישראלי בכיר המעורה במגעים הבהיר: "סינוואר יצטרך להבין שישראל לא תשחרר מחבלים עם דם על הידיים. אסור להשלות את המשפחות". עם זאת, גולדין הבהירה שזה לא משנה את התמונה: "מה אכפת לי מה רוצה המחבל סינוואר? מישהו שאל אותי כמה עולה הבן שלי? תראו את כל הטובין שנותנים לעזה, היו צריכים לדרוש את החזרת הבנים אחרי המלחמה ולא עשו את זה".

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין (צילום: חדשות 12)
לאה גולדין בריאיון באולפן | צילום: חדשות 12

"את כל מה שאני יודעת אני שומעת מאנשים אחרים ומהחדשות. נמאס לנו מזה, זה בלוף", הוסיפה גולדין. "אני מכירה את רה"מ הרבה שנים, יודעת שהדגל הפוליטי שלו זה נגד שחרור מחבלים. זה גם לא מעניין אותי, אל תשחררו מחבלים אבל תחזירו את הבן שלי".

גולדין הקשיבה לדיווחים על אודות האופציות שעומדות בפני ישראל, ובראשן עסקה שתכלול שחרור מחבלים, הסדרה רחבה מול רצועת עזה, או מלחמה. לכל אחת מהאלטרנטיבות יש משמעויות אסטרטגיות, וגולדין זעמה על השיח שאותו כינתה "ספירת גולגולות": "אני לא מול מדינת ישראל, אף אימא לא תקבל את זה שהבן שלה ייצא למלחמה ויהפוך פתאום לאיום אסטרטגי. אנחנו לא משפחה שכולה – אנחנו משפחה שבויה ושקולה".

לדבריה, הפתרון לסוגייה המורכבת נמצא בידיו של ראש הממשלה בנט: "שייתן הוראה ויחזיר את הלוחמים. מדבר על ממשלת שינוי וממשיך לעשות אותו דבר כמו הממשלה הקודמת. החלטתם להפקיר את החיילים בצוק איתן? תודיעו על כך לכל האימהות בלשכת הגיוס".