מתיחות במסדרונות הכנסת לקראת ההצבעות על תקציב המדינה: השר זאב אלקין התייחס היום (שני) לדברים שאמר מוקדם יותר ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), אשר כינה את חברי הקואליציה "כלבים". "הוא שכח לציין שעוזריו פונים אלינו בלי סוף בקשות לסיוע", אמר אלקין, "בפעם הבאה אשלח אותם לווטרינר העירוני".

במהלך הדיונים היום, עלה ח"כ ליצמן לדוכן הנאומים במליאת הכנסת וביקש להתייחס לתקציב שהביאה הממשלה וההצבעה עליו תחל בימים הקרובים. "אני לא מבין הרבה בחתולים, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה שכלבים נותנים משהו לחתולים", אמר. ח"כ אחמד טיבי, מי שניהל את הישיבה באותה עת, אמר לו: "אפילו היו"ר נשאר המום".

ליצמן המשיך את דבריו למרות דבריו של טיבי ואמר כי "מי שנושך הוא כלב". ח"כ טיבי ניסה לשכנע את ליצמן לחזור בו מדבריו ואמר לו: "רוב הנמצאים כאן אוהבים כלבים, ולא לזה התכוונת, תחשוב עוד". ליצמן חזר על דבריו והבהיר: "אני לא חושב עוד פעם על מה שאמרתי, לא חוזר בי".

>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

שעות בודדות לאחר מכן שוחח שר השיכון והשר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין (תקווה חדשה) עם כתבים מכלי תקשורת חרדיים והשיב לדברי ליצמן: "שמעתי את דבריו. הוא רק שכח לציין שלמרות החרמה והצעקות בתקשורת, עוזריו פונים אלינו בלי סוף עם בקשות רבות לסיוע. בפעם הבאה אשלח אותם לבקש עזרה מהווטרינר העירוני".