כבר חמישה חודשים עברו מאז שהחיים בבית משפחת סילמן התהפכו – מהרגע שאם הבית, חברת הכנסת הטרייה מימינה עידית סילמן סירבה לערוק, נתנה את האצבע לממשלת בנט, ואפילו העזה להתמנות ליושבת ראש הקואליציה. ולכן שום דבר לא הכין אותה למה שחיכה לה אחרי הריאיון באולפן "פגוש את העיתונות" שהתקיים לפני שלושה שבועות, שבו, לצד החגיגה על העברת התקציב, סיפרה על מה שמבחינתה הייתה עוד אחת מההתקפות שעברה בתקופה האחרונה ודווחו בתקשורת.

אבל מאותו רגע, פתאום התהפכו היוצרות. מאירוע אלימות שהתרחש כלפי חה"כ סילמן בשעת לילה בתחנת דלק, האירוע הפך לשאלה: "פרשת סילמן - האם היא באמת הותקפה?"  אחרי הסערה שהתחוללה, פירטה יו"ר הקואליציה לראשונה ב"חדשות סוף השבוע" מה בדיוק קרה בלילה ההוא ומאז, ולמה לקח לה זמן לחשוף את שאירע.

"לקחנו את זה בצורה קשה", אמרה סילמן על התקופה האחרונה. "בסופו של דבר אתה אומר, 'חברים, מה קרה כאן?' אתם באמת לא מאמינים לבן אדם שבא ומספר? רואים שאני חמישה חודשים וחצי בסופו של דבר סופגת, וגם, זה בתקשורת. אלו לא דברים שלא דיווחו עליהם ולא תועדו. זה כל הזמן נמצא בחוץ. גם כאילו תקיפות אמיתיות שקרו, ומתעדים אותן, וכל עיתונאי שני מעלה אותן. אז כאילו מה קרה כאן פתאום?"

שמוליק סילמן, בעלה של ח"כ עידית סילמן (צילום: חדשות 12)
שמוליק סילמן, בעלה של עידית: "אמרה לי שמישהו דחף אותה" | צילום: חדשות 12

באותו הריאיון ב"פגוש את העיתונות", סיפרה סילמן כי בחודש אוקטובר קרה לראשונה שהותקפה פיזית. "אדם תפס אותי אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעים ופשוט הטיח אותי לרכב", תיארה יו"ר הקואליציה. "באותו הרגע הבנתי עד כמה המילים של 'בוגדים' ו'גנבים' יכולות להיות מסוכנות ואף מסיתות, ויכולות לעלות בסופו של דבר בחיי אדם". לטענתה היא לא מתחרטת והייתה חוזרת על כל מילה שנאמרה בריאיון.

סילמן מתעקשת כי אירוע התקיפה לא הוגדר כסוד: "אנשים ידעו והכירו את הסיפור. אמנון אברמוביץ' דיווח עליו. זה היה בתוך העיתונות לפני כן, זה לא היה סוד. ראש הממשלה ידע, איילת שקד ידעה, מיכל רוזין ידעה. צוות הלשכה שלי ידע – זה לא היה סוד". ולמרות שרבים ידעו, נשאלה השאלה אם האירוע אכן קרה. זה התחיל באולפנים ונמשך בעדויות עלומות שצצו מהשטח, שבהן יש מי שטענו שהתגלו סתירות בגרסתה. סילמן התעקשה לא לנדב פירוט על האירוע, ומשם הפרשה רק תודלקה. השיא היה בכנסת כשראש האופוזיציה נתניהו העלה את הספק וביקש שתספק הוכחות לאירוע שתיארה "או שתתנצל מיד בפני המחנה הלאומי בלבד".

שאלנו את סילמן – איך היא מרגישה כשהיא קמה בבוקר אחרי אירוע כזה ובמשך שבועיים לא מאמינים לה. איך זה שהיא שתקה ולא סיפקה נתונים על מה שקרה? "אני נורא בטוחה עם האמת שלי ונורא בטוחה עם המהלכים שאני עושה. זה לא שלא מסרתי את הפרטים, הם נמסרו למי שהיה צריך להימסר, אבל אני הבנתי את הספין ואת הניסיון שמנסים לעשות מהלך פוליטי על הגב שלי".

ח"כ עידית סילמן, ימינה, יו"ר הקואליציה (צילום: חדשות 12)
ח"כ עידית סילמן, ימינה, יו"ר הקואליציה, בריאיון לדנה ויס | צילום: חדשות 12

"השתיקה שלי – כדי לשמור על ניקיון החקירה, עלתה לי מחיר כבד", הוסיפה חברת הכנסת. "אין לי ספק בכך. מאותו הערב שהייתי אצל רינה, וגם למוחרת בבוקר, לא אמרתי שום דבר שהוא אחר. בדיוק מהסיבה הזאת, שאני פחדתי שאנשים ייקחו את אותם רסיסי מידע, וישתמשו בהם כנגדי. זו גם המלצה חמה שקיבלתי מאנשים שאמונים על ביטחוני ושבאו לבדוק את כל אמיתות הפרטים".

סילמן גם נמנעת ממתן פרטים על התאריך ועל תחנת הדלק המדויקים שבהם קרה אירוע התקיפה. "אני מעדיפה שלא לדבר על הימים הספציפיים, כי אני לא רוצה שיעוותו את המציאות ואת החקירה. זה כרגע נמצא בחקירה ואני שמחה על זה, ואני יכולה בדיוק להגיד מה היה, הכול מצולם על ידי המצלמות וגם את הכול רואים. יש לחוקרים במשטרה את כל העדויות שאכן תדלקתי בתחנת הדלק, ותמונה שתדלקתי בתחנת הדלק. הכול קיים". ובכל זאת, יש הבדל בין תדלוק בתחנה ובין הטענה לתקיפה. סילמן חזרה על כך שהכול נמצא אצל החוקרים ושבסרטון רואים אותה בתוך תחנת הדלק.

לראשונה סילמן הסבירה מה היא עשתה במודיעין באותה השעה ומה בדיוק קרה באותו לילה בתחנת הדלק: " באותו לילה הייתי בפגישה במודיעין ביחד עם חבר הכנסת ניר אורבך מימינה. סיימתי את הפגישה ונכנסתי לתחנת הדלק בשעת חצות. כשיצאתי, עצרתי את הרכב, סיימתי בדיוק שיחת טלפון. גם רשמתי לי כמה מאותם רישומים של השיחה וגם יצאתי אחורה אל הרכב שלי כדי לסדר קאפה שישבה מאחורה ושמעתי בן אדם שקורא את השם שלי, קורא לעברי".

ח"כ עידית סילמן, ימינה, יו"ר הקואליציה (צילום: חדשות 12)
ח"כ עידית סילמן, ימינה, יו"ר הקואליציה, בריאיון לדנה ויס | צילום: חדשות 12

"אני לא הבנתי את הקריאות והתקרבתי לעברו, ואז הוא התחיל להטיח בי את אותן צעקות של 'את גנבת, ראש הממשלה שלך גנב', והוא גם הדף אותי אל הרכב", הוסיפה סילמן. "אני זוכרת שזה היה ממש... או עם יד אחת או עם שתי ידיים. ממש הדף אותי. אני זוכרת שנשענתי על הרכב שלי, ראיתי את הבן-אדם, הוא הדף אותי, דחף אותי אל הרכב".

בעלה של עידית סילמן, שמוליק, הצטער וטען כי הוא גם קצת "אשם" בכל הסיפור. "היא העירה אותי בלילה, היא אמרה לי שמישהו דחף אותה ושהיא דחפה אותו בחזרה. אני מכיר אותה, לא מטפסים עליה. היא שאלה אותי מה אני אומר, והשבתי 'לא יודע'. אמרתי לה 'עידית, הכול בסדר? חוזרים לישון'". חה"כ סילמן הצטרפה: "אני חושבת שבתוך כל החודשים האחרונים זה היה עוד אירוע שנוסף. באותו רגע זה היה עוד אירוע".

ח"כ עידית סילמן ובעלה שמוליק סילמן (צילום: חדשות 12)
ח"כ עידית סילמן ובעלה שמוליק סילמן | צילום: חדשות 12

"היום אני מבינה עד כמה האירוע הזה הוא חריג. אני חושבת שגם הפומביות שזה קיבל, גם תשומת הלב שלי שהייתה באותו זמן לדבר אחד, תקציב המדינה, זה בא הרבה על חשבון הביטחון שלי ושל ילדיי", הוסיפה חה"כ סילמן. "אני יכולה להגיד שבחמישה חודשים וחצי האחרונים, מאז שהחלטנו להיכנס לממשלה, היו הרבה אירועים לא נעימים והיו הרבה הודעות לא נעימות שקיבלנו. יש הרבה דברים שקצת יצאו מפרופורציות בתקופה הזאת. הייתי צריכה להסתובב יותר משבועיים וחצי עם מאבטחים!"

מאז אותם אירועים סילמן מתעקשת לשדר "עסקים כרגיל". להיות האישה החזקה שמנהלת את הקואליציה, ומשוכנעת שהעשייה תנצח את הספינים. היא גם מתעקשת לא לבוא חשבון עם הח"כים שיצאו נגדה, בכל זאת היא פוליטיקאית שרוצה לשמור את כל האופציות פתוחות. במקביל - האירוע בתחנת הדלק נחקר במשטרה. באין תיעוד של התקיפה, לא בטוח שהוא יסתיים בכתב אישום, ומי שירצה יוכל להמשיך ולפקפק באמת.