עסקים כרגיל? ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד מיהרו להגיב על הפרסום אמש (חמישי) ב"מהדורה המרכזית", ולפיו בנט העריך לאחרונה בשיחה סגורה שהסכם הרוטציה לא יתממש ושהממשלה תיפול עוד קודם. בחשבון הטוויטר שלו כתב בנט על עמיתו ש"לפיד הוא שר חוץ מצוין" ושהפרסומים לא משקפים את עמדתו, ואילו לפיד השיב באותה פלטפורמה: "לא יקלקלו את האווירה הטובה בממשלה".

הדברים של השניים מתייחסים לחשיפה מוקדם יותר אמש שלפיה ראש הממשלה בעצמו סקפטי לגבי סיכויי ההישרדות של ממשלתו. בשיחה סגורה אמר בחודש האחרון למקורביו: "יש סיכוי טוב שהרוטציה לא תתממש. אני מעריך שלא תתקיים, והממשלה תתפרק בסבירות לא מבוטלת בין העברת התקציב לבין מועד החילופים - ממגוון סיבות".

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה שבנט "יקיים את הסכם הרוטציה במלואו והשותפות תימשך", אך ראש הממשלה בעצמו חידד את הדברים: "יאיר לפיד הוא שר חוץ מצוין, שותף הגון וחבר. הפרסומים האחרונים לא משקפים את עמדתי, ובוודאי לא את מחויבותי להסכם עימו. לחצנו יד. נתעלם מרעשי הרקע, התקציב יעבור והממשלה תמשיך לקחת את ישראל קדימה".

זמן קצר לאחר מכן צייץ לפיד גם כן, וכתב: "מצטער לאכזב את יריבינו. דיברתי הערב עם בנט על כל הניסיונות השקופים לסכסך בינינו רגע לפני התקציב. לא יקרה. גם לרה"מ וגם לי יש  מטרה אחת: להעביר תקציב ולחזק את הממשלה. לא יסיטו אותי מדרכי בהדלפות והקלטות שנועדו רק להזיק".

ח"כ שירלי פינטו מימינה, שעמדה בעצמה במוקד של סערה לא קטנה בתוך הקואליציה בעקבות העימות שלה עם אביר קארה, כתבה: "סיעת ימינה כולה מחוייבת להסכמים הקואליציוניים ובכללם קיום הרוטציה במועד שנקבע. אני יודעת שכל חברי הקואליציה ממוקדים בהעברת התקציב החברתי הטוב ביותר. כולנו מחויבים לעבוד יחד ולחזק את ישראל". לעומתה, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד בחר לעקוץ את רה"מ: "גם כשבנט מבטיח, הוא לא מבטיח לקיים".