גם הקואליציה וגם האופוזיציה במתיחות שיא לקראת ההצבעה המכרעת על תקציב המדינה שהממשלה הצליחה לגבש. הלילה (בין שני לשלישי) דנו בכנסת על חוק מיסוי על משאבי טבע - אך בעקבות פיליבסטר של האופוזיציה, נאלצה הקואליציה למשוך את הצעת החוק.

אחת מנקודות השיא של הפיליבסטר היה נאומו של ח"כ איתמר בן גביר, שבחר בדרך פרובוקטיבית למדי להביע את מחאתו על התקציב שגובש. הוא עלה אל דוכן הנאומים, וכעבור שניות בודדות פצח בשיר "איזו מדינה", ואת מילות השיר שינה לגמרי.

בן גביר השתמש בלחן של השיר "איזו מדינה" של אלי לוזון. "איזו ממשלה מסוכנת במינה, ממשלה מנותקת ממשלה נלחצת, איזו ממשלה, שרים מעופפים", שר והחל גם למחוא כפיים.

יו"ר המליאה היה ח"כ איתן גינצבורג, שניסה לקטוע את בן גביר ואמר לו לא לבזות את המעמד: "אפשר להקריא שירים, לא להפוך את זה לבדיחה". בן גביר קיבל את הערתו, ועבר לדקלום מילות השיר החדש, אך ללא לחן: "את הציבור רומסים, לשלם פרוטקשן לאחים המוסלמים / הבטחות בגרוש, המצב אנוש / בכנסת הם מסיתים, את החרדים שונאים / מעמיסים על מריצות את ליברמן לרצות / בנו הם פוגעים, את בן גביר דוחפים / שרים בלי חמלה בממשלה האטומה / היוקר מאמיר, הציבור אסיר / איפה הרחמים, רק לחתולים / הלכה המדינה, להפיל את הממשלה / איזו ממשלה מסוכנת במינה".