ראש הממשלה נפתלי בנט פתח הערב (שני) את ישיבת סיעת ימינה בכנסת ואמר: "אנחנו לא צריכים להתנצל בפני אף אחד על שום דבר. הצלנו את מדינת ישראל". בנט התייחס ללחץ הכבד המופעל על חברי סיעתו מאז הקמת ממשלת האחדות וביקש לחזק את ידי חבריו: "אני מבקש מכם להתבונן במציאות, להרים את הראש מהטוויטר".

"צריך להגיד את האמת", המשיך בנט, "הקמת הממשלה הזאת היא מעשה פטריוטי בצורה בלתי רגילה. אנחנו לא צריכים להתנצל, היינו מגיעים לעוד בחירות חמישיות ושישיות והקרע בעם והשיתוק המוחלט היה נמשך".

ראש הממשלה התייחס ללחצים הקשים על אנשי סיעתו וכינה זאת "קמפיין פייק בעוצמות קשות ביותר". לדבריו, "האופוזיציה מעלה הצעות חוק פופוליסטיות, כל הדברים שהם הזניחו ופחדו לטפל בהם במשך שנים".

"אין נושא שאנחנו נוגעים בו ולא מוצאים הזנחה. פשוט הזנחה כדרך חיים: מהנגב, דרך מחירי הדיור ועד לביטחון. אנחנו מטפלים. צריך להסתכל על רוב מדינת ישראל שמיום ליום יותר מרוצים", הוסיף בנט. הוא קרא לחבריו "להיגמל מהניסיון להצטדק" ולהתמקד בעבודתם.

"אני לא מתנצל כי אין לי על מה. לא שיניתי את הערכים שלי, אף אחד מאיתנו לא עשה זאת". בנט הציג את הישגי ממשלתו בארבעת החודשים האחרונים: הטיפול בגל הרביעי ביחס לנעשה בעולם והכוונה להעביר תקציב עם "חוק הסדרים חסר תקדים". בנט סיפר כי ההתמודדות המוצלחת של ממשלתו עם זן הדלתא היא "דבר נהדר" ליחסי החוץ של ישראל. "אנחנו מייעצים לכל העולם איך לצאת מזה", אמר.

בנט הודיע גם על ביצוע "מהלך של התעצמות, של בניין הכוח של צה"ל בהיקף שלא היה, אנחנו הולכים להתעצם כדי להיות מעל כל אויבינו". את דבריו סיכם ואמר כי הכסף שחסכה הממשלה בראשותו מפני שלא הטילה סגרים צפוי לשמש "לביצור היכולות הביטחוניות של מדינית ישראל לשנים, מיליארדים".

בריאיון למהדורה המרכזית אתמול אמרה איילת שקד, שרת הפנים ושותפתו הפוליטית הגדולה של בנט: "יש לי עמדות אידיאולוגיות ברורות, זאת ממשלת אחדות של ימין ושמאל, אף אחד לא היה צריך לצפות כשהקמנו את הממשלה הזאת שעברנו תהליך המרה אידיאולוגי. נשארתי אותה פוליטיקאית, ימינית ושמרנית. כל עוד הממשלה הזאת עובדת, ועובדת טוב, היא תמשיך. באתי לכאן מישיבת תקציב והעברנו תקציב חשוב לטיפול הפשיעה במגזר הערבי".