ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הבוקר (שישי) לתקרית שאירעה במהלך טקס הפרידה אתמול מראש השב"כ היוצא נדב ארגמן, שבה התעלם ראש האופוזיציה נתניהו ממנו ולא הזכיר אותו. "ערעור על הלגיטימציה של ממשלה בישראל הוא דבר מסוכן", הדגיש בנט והוסיף: "היה לי חבל על הצרימה באירוע כל כך ממלכתי ומרגש".

ראש הממשלה לשעבר שמכהן כיום כראש האופוזיציה, חה"כ בנימין נתניהו, נאם בטקס - ובתחילת דבריו הזכיר את הנוכחים במקום, למעט ראש הממשלה המכהן, נפתלי בנט. בשלב זה, נקטע נאומו של נתניהו - ומהקהל צעקו לעברו: "יש כאן ראש ממשלה".  

ככל הנראה ההתעלמות של נתניהו הייתה מכוונת, זאת לאחר שבנט בחר לומר בנאום שנשא קודם לכן "אנחנו בעידן האנחנו, לא בעידן האני" - רמז ברור לנתניהו שישב בקהל. נראה שנתניהו החליט שלא להזכיר את בנט בדבריו בתגובה על הדברים של בנט שכוונו כלפיו. 

ראש הממשלה נפתלי בנט וראש השב"כ היוצא נדב ארגמן  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
ראש הממשלה נפתלי בנט וראש השב"כ היוצא נדב ארגמן | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בתגובה אמר הבוקר ראש הממשלה בנט: "היה לי חבל על הצרימה באירוע כל כך ממלכתי ומרגש. לא הייתי היחיד שנע באי נוחות בכיסאו שם. אני מקווה שראש האופוזיציה יבין שאי הסכמות פוליטיות הן חלק מהחיים. אבל ערעור על הלגיטימציה של ממשלה בישראל הוא דבר מסוכן".

ראש האופוזיציה נתניהו מיהר להגיב: "בנט כל כך 'ממלכתי' שהוא 'שכח' להזכיר את רה"מ נתניהו בטקס האזכרה לנשיא פרס ובציון שנה להסכמי השלום ההיסטוריים שרה"מ פעל להביא ושבזכותם שרי הממשלה מעופפים בלי סוף למדינות המפרץ", כתב, "ובאשר לאמירה של בנט על ערעור הדמוקרטיה, תמיד טוב לא לשכוח מה אמר אך לפני מספר חודשים. צפו וראו".

 

גם ראש השב"כ הנכנס רונן בר התייחס לתקרית בפתח דבריו בעת שעלה לנאום. "קואליציה, אופוזיציה, במבצר הדמוקרטיה, בחצר של השב"כ, אין פוליטיקה", אמר.