לא שקט בקואליציה: יו"ר הקואליציה עידית סילמן פועלת בימים האחרונים לשנות את אחת מהחלטות הדגל של שר האוצר אביגדור ליברמן, כך דיווחנו הערב (שלישי) ב"מהדורה המרכזית". סילמן מנסה לשנות את הקיצוץ לאברכים, אחד מדגלי התקציב של ליברמן.

במסגרת הקיצוץ לאברכים, בעוד פחות משבועיים, ב-1.11.2021, אמור להיכנס לתוקפו הסבסוד במעונות היום לילדי אברכים. מלבד השאלה אם הקיצוץ יעודד תעסוקה, הגזרה הזו פוגעת גם באברכים מהציונות הדתית.

אתמול קבוצה של נשות אברכים מהציונות הדתית הגיעה לכנסת, ונפגשה בין השאר עם יו"ר הקואליציה חה"כ סילמן. היא הבטיחה להן וגם הודיעה בפומבי בטוויטר, בציוץ שנמחק וחזר, שהיא תנסה למצוא פתרון, והיא לא היחידה בימינה שפועלת בנושא.

חלק מהלחץ על חברי ימינה קשור גם למכתב שמפרסמים רבני הציונות הדתית ובהם הרב דרוקמן נגד הקיצוץ. הם קוראים במכתב, לכל מי שרק מוכן, שיפעל "למניעת התוכנית הרעה הזאת".

למרות ההבטחות של סילמן והתחושות שהיא מפזרת בקרב אותן נשות אברכים, בסביבת ליברמן מתעקשים: "זה ייכנס בנוסח ובזמן שהוא רצה. ומכאן צריך לחכות ולראות.

ישנו גם קושי משפטי, לא רק פוליטי, בקיצוץ, ואולי דווקא משם יבוא עזרם של החרדים. דיווחנו כבר בעבר על הפרצה הזו כך שאם מישהו לומד דיינות או רבנות אפשר לטעון שהוא לא לומד מקצוע, לשלול ממנו את המימון. מחרתיים היועמ"ש אמור למסור לבג"ץ את עמדתו בעקבות כמה עתירות שהוגשו נגד הקיצוץ של ליברמן.