המסר החריף לנתניהו: חצי שנה בדיוק חלפה מאז עזב בנימין נתניהו את לשכת ראש הממשלה, ובמכתב חריף ששלחה לאחרונה היועצת המשפטית של משרד רה"מ, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, היא דורשת מנתניהו להשיב 31 מתנות יקרות ערך שנותרו ברשותו ושטרם השיב למדינה - כפי שקובע החוק. הערב (שני) פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית את הדברים החריפים שכתבה ברנע-פרגו ואת האיום שמופיע במכתב, למקרה שבו המתנות לא יוחזרו. 

מדובר במכתב שני בנושא ששולחת עו"ד ברנע-פרגו לנתניהו בדרישה שישיב למדינה מתנות שקיבל ממנהיגים ומשועי עולם. דבר המכתב הראשון ששיגרה לנתניהו בזמנו פורסם על ידי העיתונאי בן כספית - ומאז החזיר ראש הממשלה לשעבר מספר מתנות לרשות המדינה. עם זאת, עדיין נותרו ברשותו 21 מתנות יקרות ערך שניתנו ללשכת ראש הממשלה - ועוד 10 מתנות סימבוליות שקיבל למעון ראש הממשלה בבלפור. 

בין המתנות שנותרו בחזקת משפחת נתניהו: 

• מסמכים ממוסגרים מעץ של הצהרת טראמפ על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים 
• ספר תנ"ך עם פירוש רש"י – מתנה מנשיא רוסיה וולדימיר פוטין כשנתניהו ביקר בסוצ'י
• כד פורצלן וסט ספלי תה עם קנקן שקיבל במתנה מקנצלרית גרמניה לשעבר אנגלה מרקל
• שני פסלי נשר מוזהבים מתנה שקיבל במתנה מנשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה
• קופסה מעוטרת שקיבל מהגברת הראשונה לשעבר מלאניה טראמפולצד הדרישה להחזרת המתנות, כאמור, צורף הפעם למכתבה של היועצת המשפטית גם איום. עו"ד ברנע-פרגו דורשת מנתניהו להשיב לאלתר את המתנות - אחרת תיאלץ לנקוט בצעדים משפטיים. כך ציינה במכתבה: "אנו שבים ומדגישים שבהתאם לחוק שירות הציבור, מתנות שאושרו על ידי ועדת המתנות המשרדית לתצוגה הן קניין המדינה ויש להשיבן לחדר המתנות. נחזור ונבקש אפוא, כי יושבו לרשות המשרד לאלתר המתנות שטרם הוחזרו, שאם לא כן המדינה שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בצעדים הנדרשים".מהליכוד נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען - משפחת נתניהו לא מחזיקה ברשותה שום מתנה".