ח"כ איתמר בן גביר תועד אמש (שלישי) מתעמת עם מאבטחים ערבים, תוך שהוא מנופף באקדחו האישי, בחניון תת-קרקעי בגני התערוכה בתל אביב. האירוע החריג התרחש במסגרת הילולה שמארגן הרב מאיר מזוז, על רקע ויכוח שפרץ בין אנשי בן גביר והמאבטחים, שטוענים כי דרשו ממנו להזיז את הרכב ולחנות כחוק. משטרת מרחב ירקון הוקפצה לזירה, תשאלה את כל הנוכחים באירוע וגבתה עדויות פתוחות.

בתיעוד נראים המאבטחים וחבר הכנסת מתווכחים בטונים גבוהים, תוך ששני הצדדים מחליפים איומים מילוליים. בן גביר מצדו, צולם מניף את נשקו האישי באוויר, וקורא לעבר אחד מהמאבטחים: "דיר בלאק, אתה לא תאיים עליי, הנה הנשק, אתה לא תאיים עליי".

המאבטח חזר וקרא לבן גביר: "אמרתי לכם לא לחנות כאן". בתיעוד נוסף, מצדו של בנצי גופשטיין שהתלווה לח"כ בן גביר, נראה המאבטח קורא לכיוונם: "אם אתם גברים, תבואו כולכם בלי נשק, אני מזיין את כולכם". בן גביר מצידו איים: "אם אתה תמשיך לאיים עליי אני אטפל בך, תסתום את הפה שלך".

בחשבון הטוויטר שלו צירף בן גביר תיעוד חלקי של האירוע, שבו הוא לא נראה אוחז בנשק, וכתב: "הגעתי לחניון בגני התערוכה ושני מאבטחים ערבים ניסו לתקוף אותי. שלומי טוב, המשטרה בדרכה למקום".

ח"כ בן גביר התייחס לאירוע לאחר מכן ואמר: "הגעתי לגני התערוכה, יש שם הילולה לרב מזוז, הגעתי לאירוע ברכב ואז פתאום עמדו שניים, כביכול מאבטחים, למרות שקשה להגיד שזו חברת אבטחה. צילמתי ותיעדתי מכות שלהם בתוך אולם עם אנשים, שניים בעלי חזות ערבית. הם התחילו לקלל אותי: 'תזיז את הרכב', וכל מני קללות גסות. אמרתי להם 'תירגעו, הכל בסדר, נזיז את הרכב'. ואז הם התקרבו לכיווני, ממש תוך שהם מאיימים 'נזיין אותך', 'נהרוג אותך', 'נרביץ לך' בצורה מאוד מאיימת. צריך לזכור, אני בחניון תת-קרקעי, אין שם כמעט אנשים – רק אני ועוד שניים, הנהג ובנצי".

בן גביר סיפר כי שלף את הנשק כי הרגיש בסכנת חיים: "ואז הוצאתי את הנשק, לא כיוונתי לעברם אבל כן הרגשתי בסכנת חיים ממשית. אני האישיות כיום הכי מאוימת במדינת ישראל, ולתדהמתי עד היום אין לי אבטחה מטעם הכנסת. אבל בכל מקרה, זה הרגיע אותם באיזשהו שלב והם זזו קצת הצידה, אבל לא להרבה זמן - הם חזרו לסורם – קללות, איומים ואיומים ברצח. התקשרתי למשטרה, ובשלב שהם הבינו שהמשטרה מגיעה הם נמלטו מהמקום, פשוט נמלטו מהמקום. המשטרה הצליחה לאתר אותם מסתתרים והם עוכבו לחקירה".

מנגד, קרוביו של אחד מהמאבטחים טענו בשיחה עם N12 כי העימות התפתח לאחר שבן גביר כעס על המאבטחים שהעירו לו שהוא חונה במקום אסור "ח"כ בן גביר הגיע לאירוע באקספו של הרב מזוז והחליט להחנות את הרכב במקום שאסוא לחניה", סיפרו הקרובים. "כשפנו המאבטחים ואמרו לבן גביר שהחניה אסורה, הרוחות החלו להתלהט, בן גביר אמר להם: 'אני חבר כנסת ומותר לי להחנות איפה שאני רוצה'.