שרת הפנים איילת שקד צייצה הבוקר (שלישי) ציוץ שממנו עלול להשתמע כי נגיף קורונה הוא שקר, ומיד התחרטה עליו, והחלה בבקרת נזקים מסיבית של ציוצים עוקבים. "את פייק אסון הקורונה ניצחנו", נכתב בציוץ המקורי, "המציאות תנצח גם את הפייקים הבאים".

לאחר שמחקה את ציוץ, העלתה אחר במקומו: "לכל אלה שמיהרו לקפוץ מחדדת את הניסוח. הקורונה משתוללת באירופה. הודות להחלטה המהירה של ראש הממשלה לתת את הבוסטר מוקדם ולניהול נכון של המערכת, נבואות הזעם בישראל לא התגשמו. יש עוד הרבה אזרחים שלא לקחו את הבוסטר, כדאי לעשות זאת עכשיו".

חבר הכנסת דוד ביטן, שנדבק בנגיף בעצמו, העלה תמונה שלו מימי המחלה בבית החולים וכתב: "תאמיני לי איילת זה לא פייק מגפה". השרה שקד מיהרה להגיב: "מתפלאה עליך ביטן. מי כמוך יודע כמה עבדתי להבאת חיסונים, להסברה על חיסונים ולהפעלת התו הירוק. אבל קמפיין זה קמפיין. אז בוא נוציא את דברי מהקשרם. וכמה אבל כמה שמחתי שהחלמת".

בציוץ נוסף שהעלתה לאחר מכן הבהירה שוב: "הקורונה היא לא פייק. כמי שהייתה שותפה לניהול משבר הקורונה, עמדה בחזית ההסברה, דחפה לחיסונים מוקדמים וגם בבתי ספר, להחלה מוקדמת של התו הירוק, אי אפשר לחשוד בי שכוונתי הייתה אחרת. הכוונה היייתה אך ורק לנבואות הזעם שחזו את קריסת מערכת הבריאות - שלא קרתה - בזכות ניהול נכון של המגיפה".

גם ראש מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ התייחס לדברים: "אחרי שקראה 'להכיל' את המתים שקד ממשיכה לזלזל בחיי אדם".