תיעוד חריג במיוחד: ח"כ איתמר בן גביר הגיע היום (שלישי) לבית החולים קפלן, שם מאושפז אסיר חמאס ששובת רעב מקדאד קוואסמה. במקום, נתקל בן גביר ביו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה - ועימות סוער התפתח בין השניים. "תלך מפה - זה הבית שלנו", הטיח בן גביר בעודה, שהשיב: "אתה טרוריסט וזבל".

"אתה תומך טרור ומחבל - אתה הגעת לפה כדי להביע תמיכה במחבלים", צעק בן גביר לעבר עודה. "אתה תלך מפה - זה הבית שלנו. מה אתה עושה כאן? מה אתה והחברים שלך עושים כאן? אתם תומכים בטרור. תגנה את רצח חיילי צה"ל - הוא מחבל הוא לא צריך להיות כאן".

איימן עודה דחף את בן גביר (צילום: N12)
ח"כ איימן עודה דוחף את ח"כ בן גביר בביה"ח קפלן | צילום: N12

ח"כ עודה זעם בתגובה והשיב: "לך מפה, אתה מפריע לבית החולים - תסתלק מפה. אתה מחבל ואתה טרוריסט ואתה זבל. אתה חולה נפש - תסתלק מפה. עוף מפה".

העימות בין השניים התחמם גם לאחר הדברים. בשלב מסוים אמר ח"כ עודה כי הוא לא ייתן לבן גביר להיכנס לחדר. יו"ר עוצמה יהודית השיב לו "אתה אורח כאן - הוא יכול לתת הוראות לבית החולים" - אז ח"כ עודה דחף את בן גביר והצוות של בית החולים הפריד בין השניים.

לבסוף, הנהלת בית החולים הציעה להכניס את בן גביר לחדר לצפייה בתנאי האשפוז. הרוחות בין השניים שוב התלהטו - אך בסופו של דבר בליווי סגן מנהל בית החולים שני חברי הכנסת נכנסו לסביבת החדר של קוואסמה.

לאחר העימות והקללות בבית החולים, ח"כ בן גביר נסע להגיש תלונה במשטרה נגד ח"כ עודה. "עודה עשה מעשה פלילי וחמור", נמסר מטעמו של בן גביר. "לח"כ אין חסינות לתקוף ח"כ אחר. כולנו ראינו את התמונות המדהימות של איימן עודה מנסה לתקוף אותי. אומנם לא נשארתי חייב, אבל זה מצביע בדיוק על ההתנהלות ועל הלך הרוח בקרב חברי הכנסת מהמשותפת ומרע"ם, הם מרגישים שהם בעלי הבית. ביקשתי ממנהלת בית החולים לבדוק את תנאיו של האסיר, ובסופו של דבר למרות התנהלות עודה נכנסתי למחלקה והתרשמתי שמדינת ישראל ממשיכה להיות גן עדן למחבלים".

יו"ר הכנסת מיקי לוי הגיב על העימות בין השניים: "מגנה בתוקף את האלימות שבה נקט היום ח"כ עודה בבית החולים קפלן כלפי ח"כ בן גביר. הרמת יד של ח"כ על ח"כ אחר היא חצייה של כל הקווים האדומים. הזהרתי לכל אורך הדרך שאם האופוזיציה לא תאפשר את הקמת ועדת האתיקה אנחנו נידרדר מאלימות מילולית לאלימות פיזית כפי שראינו היום. אני קורא לחברי האופוזיציה להתעשת ולאפשר את הקמת ועדת האתיקה כדי שכנסת ישראל תוכל לתפקד באופן ראוי וממלכתי וניתן יהיה לנקוט בסנקציות כנגד מי שמתנהג באופן שלא יאה לחבר בכנסת ישראל".

בתגובה על עימות בין השניים צייץ ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד): "בזמן שאנחנו מתרוצצים בין חדרי ועדות הכנסת ומקדמים חקיקה במגוון תחומים למען אזרחי ישראל, אני שומע כי עודה ובן גביר מתקוטטים בבית החולים, מחוץ לחדרו של אסיר חמאס המאושפז - מה לכל הרוחות אתם עושים שם ולמה אתם לא עובדים?".