ח"כ שירלי פינטו מימינה הגיעה היום (רביעי) למשכן הכנסת עם התינוקת החדשה שלה כדי "להציל" את הקואליציה, שהתקשתה להשיג רוב בעקבות החלטתו של סגן השר אביר קארה להחרים את ההצבעה במשכן. כמו כן, פינטו לא קיבלה קיזוז מהאופוזיציה, ותקפה: "נכנסנו אל עולם מקביל ומטורף שבו זה הגיוני להקפיץ אישה שהרגע ילדה".

הקואליציה לא הצליחה להגיע לרוב הדרוש לה בהצבעות היום, בין היתר על דמי אבטלה לעצמאים, אחרי שסגן השר אביר קארה ממפלגתה של פינטו החרים את ההצבעה. לטענת גורמים בקואליציה, קארה החליט על המהלך בתגובה על הרחבת התו הירוק גם למרכזי המסחר הסגורים, ועל הפגיעה הצפויה בעסקים. עם זאת, בהמשך הוא חזר למליאה.

ח"כ שירלי פינטו לאחר לידת בתה כרם (צילום: מתוך טוויטר)
ח"כ פינטו אחרי הלידה | צילום: מתוך טוויטר

פינטו, כצפוי, זעמה על כך שנאלצה להגיע לעבודה ימים ספורים אחרי שילדה, והפנתה אצבע מאשימה לאופוזיציה שסירבה להתקזז איתה: "מה שמצחיק עד כדי עצוב בכל הנושא הזה, אלו חברי הכנסת שחשבו באמת ובתמים שהסיטואציה הזאת אינה מוסרית, אבל מתחו את הקו ב'החלטה סיעתית'".

כשעלתה לדבר מעל דוכן הנואמים בכנסת, תקפה פינטו: "איך העזתם להביא אישה שילדה? יש מספיק פתרונות להצבעה מרחוק, צריך שינוי מהשורש".

שירלי פינטו במליאת הכנסת  (צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90)
פינטו עם התינוקת במליאה | צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90

מנגד, באופוזיציה עקצו: "איילת שקד או מתן כהנא מוזמנים לחזור לכנסת לשלושה חודשים ולאפשר לחברתם לנוח בבית לאחר הלידה. מעבר לזה, אלמלא אביר קארה לקואליציה היה היום רוב גם בלעדי פינטו. להביא למליאה יולדת 6 ימים אחרי לידה זו בושה וחרפה".

גם ח"כ יואב קיש מהליכוד לגלג: "שירלי פינטו הגיעה במיוחד להצבעה במליאה בגלל שחברה לסיעה אביר קארה מסרב להצביע עם הקואליציה. איך אמר קארה בציוץ פנימי של מפלגת ימינה: 'מפלגה של מטומטמים'".

נראה שהמהומה וחוסר הסדר במליאה השפיעו על הח"כים, מפני שמנסור עבאס התבלבל באחת ההצבעות, הצביע עם האופוזיציה - וכך הצעת חוק של אורלי לוי עברה ברוב זעום של 60 מול 59.

בנט נגד נתניהו: "שפל בהתנהגות"

ראש הממשלה נפתלי בנט, יושב ראש מפלגתה של פינטו, גיבה אותה ותקף את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו על ההחלטה שלא להתקזז עם הח"כית שרק ילדה: "ההתעקשות הזו היא שפל בהתנהגות בין אדם לחברו ושפל ביחס ליולדות באשר הן".

גם טאהא החרים את המליאה: "שקד מפיצה שקרים"

אביר קארה לא היה חבר הקואליציה היחיד שהחרים היום את המליאה. ח"כ ווליד טאהא מרע"ם כעס על התנהלותה של שרת הפנים איילת שקד בכל הקשור לחוק החשמל שאותו מקדמת רע"ם, וטען שהיא מפיצה שקרים על כך שגובה התשלום יעלה: "לכל אלה שאמינו לה, העלות היא בדיוק אותה עלות שישלם תושב לרשות מקומית. זה לא יקר ולא זול. פשוט מאוד, יש תעריף שמופעל לגבי כולם ואין שום דבר מיוחד אחר".