העובדה שמנסור עבאס קיבל לא מעט הבטחות מבנימין נתניהו אם יתמוך בממשלת ימין בראשותו אינה חדשה. יחד עם זאת, לאחרונה הגבירו בליכוד את המתקפות המילוליות נגד רע"ם של עבאס, ונראה שהוא החליט לשים לזה סוף. בפגישה שקיים לאחרונה עם בכיר בליכוד המקורב מאוד לנתניהו, הבהיר עבאס: "בפעם הבאה שתתקפו אותנו אנחנו נגיב בצורה שתזיק לכם".

בליכוד נוהגים לתקוף את רע"ם ואת ימינה על שיתוף הפעולה ביניהן, כשהמסר המרכזי הוא שהתקציבים הגדולים שמופנים לטובת שיפור חיי אזרחי ישראל הערבים אינם אלא כספים שישמשו למטרות לא כשרות, למשל את צורכי התנועה האיסלאמית. נתניהו אמר זאת במפורש: "ממשלה שתלויה בתנועה האיסלאמית, הם מבינים את זה? ושיש לזה מחיר כשהם מכילים את הטרור ואת אירן. עכשיו גם משלמים סכומי עתק לתנועה האיסלאמית".

מנגד, עבאס הגיב עד כה בעקיצות מחויכות. רק ברביעי חשף במליאת הכנסת פרטים מהמשא ומתן מול נתניהו: "לא אשכח את הנאום שהקריא מולי בבלפור". גם בעבר הגיב עבאס בעוקצנות נגד נתניהו, כמו למשל כשאמר "אתה יודע למה אני קורא לך אבו יאיר".

ואולם, נראה שלעבאס נמאס מהמתקפות הנמוכות נגד רע"ם. בפגישה שקיים לאחרונה עם בכיר בליכוד, אולי המקורב ביותר לנתניהו, הוא העביר לו מסר ברור: "בפעם הבאה שזה יקרה, תהיה תגובה מאוד משמעותית שתזיק לנתניהו אישית - ולליכוד תדמיתית". מה עומד מאחורי האיום של עבאס ומה הוא יודע על נתניהו? האם מדובר בהקלטות נוספות? במפלגה טוענים שזה מנוגד לדת ולכן כדאי לקחת זאת בעירבון מוגבל.

עיקר הטרוניה של עבאס היא נגד הדה-לגיטימציה שעושים למפלגתו ולפעילותה למען החברה הערבית: "זה לא מקובל ולא יעבור". ברע"ם הבינו השבוע שהליכוד בעצם מקדם קמפיין להפלת הממשלה שעובר דרך רע"ם ומתמקד בקשר בינה לבין ימינה - וזה מה שהוביל לפגישה. כעת נותר להמתין ולראות אם נתניהו ימשיך את המתקפות - ואם עבאס יממש את האיום.

לאחר הפרסום ח"כ יואב קיש מהליכוד, שכתב את הנאום שאליו התייחס עבאס במליאת הכנסת, הגיב על הדברים בחשבון הטוויטר שלו: "רע"ם מוזמנים לפרסם מה שהם רוצים".