"אין קיזוזים, אנחנו במסע אלונקות": בהקלטות מהחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום (שני) והגיעו לידי N12, נשמע יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו גוער בחבריו - ומפציר בהם שלא להתקזז עם ח"כים מהקואליציה, זאת על רקע הביקורת הקשה על האופוזיציה שסירבה להעניק קיזוז לח"כ שירלי פינטו מימינה, שילדה בת בסוף השבוע האחרון. 

"אני רוצה להגיד משהו בעניין הזה", אמר נתניהו. "הם באים אלינו... יש הרי חוקים קשים מאוד מבחינתם והם מבקשים להתמקד בזה. אנחנו מוכנים ללכת שכם לשכם. נקפיד והם מקפידים על כך שחברי הסיעות שלהם יהיו כאן. בליכוד אין לנו ביטחון משום שאנשים מתקזזים, אנשים נוסעים לחו"ל, יש להם עניין אישי, יש להם חתונה פה, בר מצווה שם, מחויבות בארה"ב או בכל מקום אחר... אין דבר כזה. אני לא מבקש מכם מה שאני לא מבקש מעצמי – ביטלתי נסיעה ללונדון בין יום חמישי לראשון כי לא יכולתי להבטיח במאה אחוז שהטיסה שהייתה לי בראשון בערב תהיה בזמן. לכן ביטלתי. אני מבקש מכם להקפיד על הדבר הזה באותה מידה". 

"עכשיו יש לי בקשה", המשיך נתניהו, "אני יודע שהבקשה הזו נופלת לפעמים על אוזניים ערלות, לכן אני רוצה לומר לאוזניים הכרויות שלכם כרגע, להגיד לכם: אני אעלה את זה בפייסבוק בעוצמה בלתי רגילה – כל מי שיפר, כל מי שתפר את ההנחיה הזאת שמחזיקה את הקואליציה ביחד – זה מה שמחזיק אותם ביחד... הם אומרים: 'אם הליכוד לא מקיים את זה, למה שאנחנו נקיים את זה?' אנחנו נדאג לעצמנו'". 

בשלב הזה פונה נתניהו לח"כ יואב קיש ואומר: "יואב, אני חושב שהייתי ברור לגמרי. מהרגע הזה אנחנו מגדירים את זה, אני מגדיר את מה שאני מבקש: אין קיזוזים, אין נסיעות, אין צרכים, אין שום דבר. נמצאים פה. אין, פשוט אין. אין דבר כזה. יש גם נוכחות ואין קיזוזים – שני הדברים גם יחד. אני מבקש כיוון שלא כל חברי וחברות הסיעה נמצאים כאן – להעביר את זה מילה במילה לכל אחד ואחד מהם. זה יופיע אצלי כי אני חושב שזה דבר בלתי נסבל".

ח"כ שירלי פינטו לאחר לידת בתה כרם (צילום: מתוך טוויטר)
ח"כ שירלי פינטו לאחר הלידה. לא תקוזז | צילום: מתוך טוויטר

"אנחנו היינו לוחמים, יש כאן כמה אנשים שהיו ביחידות לוחמות וכולנו היינו בצבא – אנחנו סחבנו אלונקות. קשה, לא פשוט - ופתאום מישהו מחליט: אני יורד מהאלונקה. עוד אדם יוצא מהאלונקה, עוד אדם יוצא מהאלונקה. תסחבו אתם. יש גם תירוץ: מה זאת אומרת הוא יצא? אני רוצה להגיד לכם שביחידה שאני הייתי אם מישהו היה יוצא מתחת לאלונקה או לא מבצע מה שצריך או גונב מים מהנמייה, שותה יותר, אז לא אומרים: 'רגע, אנחנו נשתה יותר כי הוא שתה יותר או אנחנו נצא מהאלונקה כי הוא יצא. האיש הזה היה פשוט עף. אז אף אחד לא מעיף מהסיעה אבל אני כן מעיף את זה לפייסבוק, כי יהיה מחיר". 

"זה דבר שהוא בלתי יאומן", הוסיף נתניהו. "זה מה שאני מבקש כרגע כי זה בלתי יאומן. אנחנו יחידה לוחמת, באנו הנה כי קיבלנו מנדט להיות אופוזיציה לוחמת, לא להיות אופוזיציה שנבחנת. אני מבקש להקפיד. אני מדבר איתכם בטובות כי זה בלתי נסבל שבתוך הליכוד אנחנו מפוררים את הקואליציה הזו. עד היום יש לנו הישגים גדולים מאוד ברוך השם, באמת יפים מאוד, אני חייב להגיד אבל זה התחיל ככה – פתאום מתחיל להתפרק. בחצי שנה הזו עשינו דברים שהם לא ייאמנו. הם הפסידו בהצבעות, הם לא העבירו חוקים, הם חשבו שאנחנו נתפרק - ובדיוק ההפך קרה – אז חשוב שזה ימשיך לקרות. לכן השיחה הזו באה ברגע הזה ומהרגע הזה והלאה – לא אחורה, קדימה".