ראש האופוזיציה בנימין נתניהו יצא היום (שני) נגד יו"ר הקואליציה עידית סילמן, בעקבות הסערה שעוררה אחרי שטענה שהותקפה בתחנת דלק בעיר מודיעין. יו"ר הליכוד טען שסילמן "מספרת סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא במטרה להכפיש ציבור שלם, אותו ציבור ששיקרה לו". יו"ר הקואליציה התייחסה הבוקר בפתח הדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לאיומים שמופנים כלפיה: "זה לא מקרה אחד, קרו הרבה מקרים ועל רובם דיווחנו - חשבו שיוכלו לשבור אותנו".

סיקור N12 - התקרית של סילמן:

הביקורת של נתניהו הגיעה בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "במשך שנים אנחנו נאבקים נגד עלילות שמכפישות מחנה שלם, שנועדו להפוך את כולנו לעדר אלים ונחות, ואז מגיעה יו"ר הקואליציה ומספרת סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא במטרה להכפיש ציבור שלם, אותו ציבור ששיקרה לו. אז תתכבד גברת סילמן ותספק הוכחות לאירוע שתיארה, או שתתנצל מיד בפני האזרחים שהכפישה".

עוד לפני כן כיוון נתניהו את עיקר הביקורת על הקריאות לשיח מכבד: "רגילים לשמוע את הטפות המוסר הצבועות על שיח מכבד מהשמאל. יש עיקרון: מימין זה הסתה, משמאל זה דמוקרטיה וחופש הדיבור".

לדבריו, דבריה של ח"כ שירלי פינטו על עמיחי שיקלי, שאותו כינתה "וירוס", הם עדות לכך: "זוכרים איך קראו ליהודים בשנות השלושים? תארו מה היה קורה אם ח"כ מהימין היה קורא למישהו בשמאל וירוס. איזו צעקה ומהומה הייתה פורצת - ובצדק".

סילמן: "אני וחבריי מותקפים, עדיין מדווחים"

"זה לא סוד שכבר חמישה חודשים, מאז שהחלטנו להקים את הממשלה הנוכחית - גם אני וגם חבריי מותקפים, גם כיו"ר הקואליציה בתפקיד הנוכחי. אנחנו עדיין מדווחים. אני מאמינה שהדברים נבדקים וייבדקו על ידי הגורמים המקצועיים", הוסיפה סילמן. "הדברים  דווחו לאנשים ברמה הכי גבוהה פה, גם בקואליציה וגם מחוצה לה. אני לא מודאגת".

"השיח והצורה צריכים להשתנות", היא טענה. "אשמח שבכל הזדמנות שיש הפגנה מחוץ לבית שלי חדשות לבקרים וגם שם דוחפים - עם ישראל מוזמן להיות שם ולעזור".

עידית סילמן (צילום: חדשות 12)
סילמן: "השיח והצורה צריכים להשתנות" | צילום: חדשות 12

לאחר שסילמן נועדה אתמול עם קצין הכנסת, העדות שהיא מסרה צפויה לעבור היום למשטרה. מדובר בישיבה קצרה שהתקיימה בינה לבין מנכ"ל הכנסת וסגן מפקד המשמר, שבמסגרתה סוכם כי כל החומרים המצויים בידי צוות לשכתה יועברו למשמר הכנסת.

סגן השר אביר קארה הביע היום תמיכה בסילמן, בריאיון לקלמן-ליברמן ברשת ב': "לפני שבועיים וחצי עידית סיפרה לי שאדם תקף אותה. אחרי זה היא גם סיפרה את זה בישיבת סיעה. דחפו אותה גם בערב סוכות, דחפו אותה עוד כמה פעמים מחוץ לבית שלה. התנהגו כלפיה באלימות הרבה יותר פעמים ממה שאתם חושבים".

פינטו: "כותבים לי 'תשרפי'"

ברקע הדברים - חה"כ שירלי פינטו (ימינה) חשפה את מסכת הקללות שהיא סופגת, בריאיון ל-103FM: "כותבים לי 'תשרפי', 'שהילדים שלך לא יחיו', 'את נכה מטומטמת', 'חירשת אילמת, חבל שאת פה'".

ח"כ שירלי פינטו (צילום: חדשות 12)
חה"כ שירלי פינטו | צילום: חדשות 12

חה"כ סילמן העלתה אמש פוסט בחשבון הפייסבוק שלה, וגם בו לא מסרה פרטים נוספים על המקרה. "כן, כי מה שמטריד זו לא העובדה שעוקבים אחריי ומאחלים לילדיי מוות, אלא הרזולוציה המדויקת של ההטרדה והאיומים", כתבה בפוסט בפייסבוק. "חברים, התבלבלתם: לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי ברשתות ומחוצה להן 24/7".

"לצערי יש יותר מתלונה אחת אצל קצין הכנסת, ככה זה כשמתרגלים למצב מטורף", הוסיפה. "לפני זמן קצר ישבתי עם מנכ"ל וקצין הכנסת, להם נמסרו הפרטים, שבתוך ימי התקציב האחרונים והעמוסים נמסרו בעל פה ובסמיכות לאירוע, אך דיווחם של חלקם הפורמלי ובכתב לקצין הכנסת, התעכב. אני סומכת לחלוטין על הרשויות ומודה לכל מי שתמך, תומך וחיזק".

עידית סילמן (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
סילמן: "התבלבלתם, לא אני עומדת לחקירה" | צילום: פלאש 90, פלאש/90

"לפני שבועיים - בן אדם הטיח אותי לרכב"

"לפני שבועיים היה לי מקרה חד-פעמי, שבן אדם הטיח אותי לרכב", סיפרה סילמן ב"פגוש את העיתונות". "תפס אותי אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין, והטיח אותי פיזית לרכב". עוד הוסיפה חה"כ סילמן: "הבנתי כמה מילים יכולות להיות מסוכנות. באותו רגע הבנתי שאני שמה את הכול בצד ושאנחנו מעבירים תקציב".

בהתכתבות עם צייצן בטוויטר בשם יאיר לוי, כבר נסוגה סילמן חלקית מהגרסה שמסרה במהלך השידור: "היו עיתונאים שידעו", כתבה, "ומי שצריך לדווח – דיווח". עד כה סירבה סילמן להשיב לפניות, בין השאר של חדשות 12 ולנקוב בתאריך המדויק שבו הותקפה.

בהתכתבות התגלה כי אם התקיפה בכלל התרחשה, היא לא הייתה לפני שבועיים כפי שטענה סילמן: "לא סיפור חדש, קיבל כותרת עכשיו", כתבה. גם גרסה זו תמוהה, שכן לפי סילמן, רגע התקיפה לפני שבועיים היה זה שבו גמלה בליבה ההחלטה "לשים הכול בצד ולהעביר תקציב".