אשת ראש הממשלה סירבה לבטל את הטיסה: על רקע הודעת ראש הממשלה נפתלי בנט על טיסת בני משפחתו לחו"ל, ועל אף בקשתו מהאזרחים להימנע מטיסות לחו"ל בעקבות וריאנט אומיקרון, אמש (רביעי) פרסמנו ב"המהדורה המרכזית" כי בלשכת רה"מ היו מי שניסו למנוע את טיסת גילת בנט רעיית ראש הממשלה וילדיהם לחו"ל.

בלשכת ראש הממשלה היו מי שטענו כי פנו אל רעיית רה"מ בבקשה לא לעלות אל הטיסה, אך היא סירבה לעשות זאת. גורמים בסביבתו של רה"מ מבינים שהאירוע "לא נראה טוב" ואף "פוגע באמון הציבורי", גם בעקבות זעם של שרים על כך שנאלצו לבטל טיסות, ומכאן הבקשה מרעייתו של רה"מ למנוע את הטיסה. בנוסף, בעקבות המצב, בלשכת בנט חשבו לבטל את ביקורו באיחוד האמירויות במהלך חודש דצמבר.

במקביל להודעת בנט על הנופש של בני משפחתו בחו"ל אתמול – בכירים בענף התיירות הגיבו בזעם: "בעקבות האמירה של בנט שהמליץ לא לטוס, אלפים רבים ביטלו את הנסיעות שלהם, וזאת במקביל לגרימת נזקים גדולים של ממש לענף התיירות".

"פעם נוספת נגרמים נזקים לענף החבול הזה, ובמקביל, המשפחה של רה"מ בוחרת לטוס. זה פשוט מקומם", הוסיפו הבכירים בענף התיירות. מעבר לכך, חברות התיירות מסרו כי בשל המלצת בנט, כ-30% מהחופשות ומהטיסות בוטלו.

בתגובה על הסערה, אמר בנט כי משפחתו "כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הווריאנט ובאילו מדינות הוא מפושט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים".