חברת הכנסת מירי רגב תקפה היום (שישי) בריאיון ל"שישי בחמש" את השר אלעזר שטרן שעורר סערה השבוע כשאמר שגרס כראש אכ"א תלונות אנונימיות. מירי רגב הטיחה כלפיו האשמות קשות ואמרה ש"הוא שובוניסט שפוגע בנשים". היא התייחסה גם לרגע שבו תקף אותה בבימת הכנסת: "מודה לאלוהים שנסגר מעגל".

"השבוע שטרן נחשף בקולו", אמרה רגב בריאיון. "הוא שיקר. יש לו קשר שתיקה של גברים עם יאיר לפיד. אבל הוא הדליף לו מסמכים כשהיה ראש אכ"א בצבא, אז הוא לא יכול להעיף אותו. זה לא עניין של שמחה לאיד, אבל הודיתי לאלוהים שנסגר מעגל. הוא עשה לי שיימניג נוראי, הוא פגע בי. עבדתי מאוד קשה בצבא".

אלעזר שטרן (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
רגב מגד שטרן: "שובוניסט" | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

 "אתה יודע כמה אומץ נדרש מחיילת לשלוח תלונת הטרדה מינית?", המשיכה רגב. "זה לא דבר פשוט. הוא כל הדרך פגע בהיבט המגדרי. הוא מזלזל בנשים, פוגע בנשים, שובוניסט. הוא גם שיקר בגרסה א' וגם בגרסה ב'". היא יצא גם נגד הנשים בקואליציה שמיעטו לגנות את שטרן: "איפה ברביבאי שהייתה ראש אכ"א, מה קרה, נצמדה לכיסא? איפה מרב מיכאלי שמדברת בלשון נקבה? איפה כל הנשים האחרות? איזו צביעות.

על כך ששטרן אמר עליה בעבר שהוא יודע איך התקדמה בצבא, אמרה רגב: "אני מכירה את שטרן מהצבא. אני חשבתי אמירה שלו הייתה מבזה, שוביניסטית ולא מכבדת נשים. על מה הוא ביסס את האמירה עליי? אבל אז אף אחת מהנשים של השמאל לא אמרה, כלום לא הרימה דגל".

מירי רגב במליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)
תקפה את שטרן. ח"כ רגב | צילום: דוברות הכנסת נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

רגב התייחסה בריאיון גם לסערה שהייתה סביב הציוץ שלה נגד שרת התחבורה מרב מיכאלי ובו שאלה אותה אם היא לוקחת אחריות על מותה של תינוקת ברכב השבוע ביישוב מתן. "עשית שימוש ציני שהאשמת את המוות של אוחנה במירון?", אמרה רגב. "איזה הנחה אתם עושים למרב מיכאלי? למה בגלל פוליטיקה קטנה את לא מאשרת את התקנות. היא משקרת. היא פשוט משקרת במצח נחושה. כל קוסמטיקה שרוצים לעשות, אפשר לעשות אחרי שהתקנות נכנסות לפועל".

מרב מיכאלי (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
רגב תקפה גם את שרת התחבורה מרב מיכאלי | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בעניין הקרב בליכוד, ועל כך שאדלשטיין הכריז על ריצתו נגד נתניהו השבוע בריאיון לעמית סגל, דבקה רגב בעמדתה שכל עוד נתניהו בפוליטיקה – אין להתמודד נגדו. "שוחחתי עם אדלשטיין ואמרתי שאני חושבת שהוא טועה כי כל אחד יפסיד לנתניהו, הוא חזק", אמרה. "ראינו מה קרה בהתמודדות האחרונה כשגדעון סער התמודד מולו, ואמר שלא יעזוב את הליכוד ואז הוא הובס ועזב. הוא  הקים מפלגה והיה חלק מהפלת הימין, ולא יעבור שוב את אחוז החסימה".

לשאלה אם היא מתכוונת להתמודד לראשות הליכוד השיבה רגב: " אני כפי שאמרתי לא מתמודדת מול נתניהו. דיברתי עלך היום שאחרי נתניהו. יולי הודיע שהוא מתמודד מול נתניהו".