האמירות החריגות נגד הממשלה שמחוללות סערה: ח"כ דודי אמסלם מהליכוד סיפק השבוע שלל אמירות קשות במיוחד נגד ממשלת בנט-לפיד ומפלגות השמאל בספייס - שיחה פתוחה שערך עם גולשים בטוויטר. דבריו של אמסלם, שפורסמו ב"דה מרקר" ושימשו מקור בפנייה לוועדת האתיקה של הכנסת - כבר מחוללים סערה, שהגיעה גם לדיון בפאנל "אולפן שישי". 

"אם אני אהיה יו"ר הכנסת, אני לא נותן להם להיכנס לשטח הכנסת. שיילכו לבית המשפט העליון שלהם. גם את השופטים שם נחליף מיד - ביום שננצח. נגמר הסיפור הזה של בגין 'יש שופטים בירושלים'. אנחנו נדרוס אותם", אמר. 

עוד אמר ח"כ אמסלם: "נביא להם חוקים על הראש שהם לא יתאוששו 20 שנה. כדי לשלוט נמחק את המילה 'צדק'. היא לא קיימת יותר. השמאלנים הם העשירים ובעלי הנכסים במדינה".

דודי אמסלם בפתיחת מושב החורף בכנסת ה- 24 (צילום: דוברות הכנסת)
"כנופיה מטורפת ואנטי-ציונית השתלטה על המדינה". אמסלם | צילום: דוברות הכנסת

עוד הבטיח אמסלם: "הממשלה תהיה ועדת האיתור - רק אנחנו נמנה, פקיד שלא יעזור לנו נחתוך לו את המשכורת". את הממשלה הנוכחית כינה "כנופייה מטורפת, בולשביקית, אנטי-ציונית השתלטה על המדינה. ממשלת פלסטין, סמרטוטי רצפה. חבורת ילדים שמנסור עבאס הארכי-מחבל מנהל אותם. בקרוב הם יעבירו חוק שלא ייתנו לתושבי עיירות הפיתוח להצביע - יגידו למרוקאים שהאשכנזים מתל אביב יותר חכמים". 

בעקבות הדברים: ח"כ רוזין פנתה לוועדת האתיקה  

רק השבוע הוקמה - במעמד צד אחד - ועדת האתיקה בכנסת, וההתבטאויות הקשות של ח"כ אמסלם כבר מגיעות לשולחנה. יו"ר סיעת מרצ, ח"כ מיכל רוזין, פנתה ליו"ר הוועדה החדש, יוראי להב-הרצנו מיש עתיד. ח"כ רוזין טענה שבדברים יש "חשד להסתה ואלימות של ממש". 

ח"כ רוזין: (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
"האמירות מעלות חשד להסתה". ח"כ מיכל רוזין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

רוזין כתבה ליו"ר ועדת האתיקה: "למותר לציין כי מדובר בהתבטאות אנטי דמוקרטית פרועה, תוך הסתה נגד ציבורים בישראל ונגד הממשלה, העולה כדי הסתה לאלימות ממש. מדובר בהתבטאויות מסוכנות וחמורות הפוגעות בכבוד הכנסת. עלינו להוקיע את דבריו של אמסלם ולהוציא מסר חד משמעי לציבור: להתבטאויות אלה אין מקום בחברה הישראלית, קל וחומר בבית המחוקקים של מדינת ישראל. אבקש מועדת האתיקה לקיים דיון דחוף בעניין התבטאויותיו אלה של ח"כ אמסלם, ולהטיל עליו סנקציות אשר הולמות את חומרתן".

הח"כ הצעיר בכנסת (צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות)
עומד בראש ועדת האתיקה. ח"כ יוראי להב הרצנו | צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות

השבוע, אחרי דחיות רבות, החליט יו"ר הכנסת להקים את ועדת האתיקה - בלי הסכמת האופוזיציה. מלבד להב הרצנו, חבר בה גם צבי האוזר מתקווה חדשה. חברי האופוזיציה שמונו בלי הסכמתם - יעקב מרגי מש"ס וגילה גמליאל מהליכוד - התפטרו. לוועדה גם מונו שני ממלאי מקום: אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת ושרון רופא-אופיר מישראל ביתנו. 

הבהרה: "בכתבה שידרנו ציטוטים שהובאו בדה מרקר על תוכן דבריו של חבר הכנסת דודי אמסלם. בניגוד לאמור בפרסומים, חבר הכנסת אמסלם לא אמר כי יש להכניס את השמאלנים למכלאות אלא חברי קואליציה ויועצים משפטיים".