האם אחת הבכירות בקואליציה כבר נערכת ליום שאחרי ממשלת בנט-לפיד? במערכת הפוליטית נפוצו שמועות על עתידה של ח"כ עידית סילמן (ימינה), יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות. הבוקר (ראשון) פורסם בגלי צה"ל כי היא שוקלת מעבר למפלגה אחרת בקואליציה. סילמן כינתה את הדיווח "ספקולציות" - ולאחר מכן שבה והצהירה תמיכה בבנט: "אני נמצאת בימינה".

על פי הפרסום של הכתב יובל שגב, סילמן - מקום 7 בימינה - בוחנת אפשרות לקבל שיבוץ ב"יש עתיד" בבחירות הבאות. עוד פורסם כי סילמן כבר דנה ברעיון עם מקורביה וגם גיששה אצל גורמים במפלגה של לפיד. סילמן, עובדת שירותי בריאות כללית לשעבר, הצטרפה לפוליטיקה ב-2019 לבית היהודי (אז בהנהגת רפי פרץ) ולאחר מכן עברה למפלגתו של בנט.

חוק האזרחות במליאת הכנסת (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
סילמן לצד בנט בכנסת | צילום: פלאש 90, פלאש/90

מלשכתה של סילמן נמסרה תגובה - שלא מכחישה באופן גורף את המגעים: "אין טעם להגיב לספקולציות מיותרות, בוודאי לא לכאלה שמתעסקות ביום שאחרי הכנסת הזו - בעוד ארבע שנים. ח"כ סילמן ממשיכה לעסוק רק בבריאות ובעשייה למען אזרחי ישראל. ניבחן במעשים. בריאות לכולם".

בכניסה לישיבת הממשלה היא הוסיפה הכחשה: "האמת היא שעדיין לא ראיתי את הדיווחים במלואם - אבל אין ספק, יש תמיכה משמעותית ורצינית שלי רק בראש הממשלה, לא מעבר לזה. ימינה תביא הישגים ותוצאות ובזה אנחנו עסוקים. אני לא מקיימת מגעים עם אף אחד, נמצאת בימינה, תומכת בראש הממשלה וככה זה ימשיך. אני לא מסתכלת על סקרים - יש לנו ארבע שנים קדימה ואנחנו עסוקים בלהעביר תקציב". בהמשך צייצה: "לא היה ולא נברא, גאה להיות חלק מימינה". 

יאיר לפיד, יש עתיד (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
האם לפיד יקלוט את סילמן לרשימה? | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

ח"כ יריב לוין מהליכוד, יו"ר הקואליציה לשעבר, הגיב על הפרסום - ושיגר עקיצה גם לעבר שקד: "ח"כ עידית סילמן יודעת היטב שמצביעי ימינה המרומים מזמן נטשו. אז מה עושים? מחפשים בית פוליטי חדש. ואיפה? ביש עתיד של יאיר לפיד. אצל השמאל. ומה עושה לפיד? כמובן נותן הרגשה שזה יקרה, אבל לא סוגר כלום".

עוד תקף לוין: "בינתיים האצבע של ח"כ סילמן במליאה מובטחת עבורו. כך בדיוק קורה כאשר לוקחים קולות ימין ומעבירים לשמאל. הזמן עובר. עוד ועוד קווים אדומים נחצים. כך זה אצל ח"כ סילמן, כך זה אצל השרה איילת שקד. שתיהן נשארות בלי כבוד עצמי. שתיהן מאבדות את עתידן הפוליטי".

בשבוע שעבר פרסמנו כי סילמן פועלת לשינוי אחת מהחלטות הדגל של שר האוצר אביגדור ליברמן: הקיצוץ לאברכים בסבסוד מעונות היום. סילמן הבטיחה לקבוצת נשות אברכים שאיתה נפגשה שהיא תנסה למצוא פתרון, וגם הודיעה על כך בפומבי בטוויטר, בציוץ שנמחק וחזר.

בחודש יוני קיבלה סילמן אבטחה בעקבות איומים: היא התלוננה על נהגים שעוקבים אחריה עם מערכת כריזה. האיומים התקבלו לאחר החלטתה לתמוך בהקמת ממשלת בנט-לפיד, חרף הסתה פוליטית ברשת נגדה. גם ילדיה זכו להצקות בבתי הספר ובעקבות כך הם לא הגיעו ללימודים במשך כמה ימים.