השב"כ הודיע היום (ראשון) לשר הדתות מתן כהנא ממפלגת ימינה כי מעתה יוצמד לו מאבטח. הסיבה להעלאת רמת האבטחה עליו היא איומים חדשים על חייו, שהגיעו לידי הארגון - והובילו להחלטה על המהלך.

לפני כחודש, שרת הפנים איילת שקד, ממפלגתו של כהנא, התראיינה למהדורה המרכזית והתייחסה בין השאר להסתה נגדה. "גם שר המשפטים וגם אני לא אמורים להיות מאובטחים ואנחנו עם אבטחה", סיפרה. "זה לא אמור להיות ככה - מקווה שהרוחות יירגעו".

גדעון סער ואיילת שקד (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש 90)
שקד: "סער ואני מאובטחים, ההסתה בעוצמות גבוהות" | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

היא הוסיפה ש"ההסתה היא ברשתות על ידי הרבה מאוד אנשים, היא קיימת ובעוצמות גבוהות". לדבריה - "זו החלטה תקדימת ששני שרים שלא צריכים להיות מאובטחים - מקבלים החלטה לכל כך הרבה זמן".

סוגיית אבטחת אישי ציבור בעקבות איומים חצתה את המערכת הפוליטית - והגיעה גם לצמרת משרד הבריאות. בתקופה האחרונה, ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס מסתובבת עם מאבטח שהוצמד לזה, לאחר שהשיח נגדה ברשת התגבר עם תחילת הדיונים על חיסוני הילדים נגד קורונה. 

בריאיון ל"אולפן שישי", חשפה ד"ר אלרעי-פרייס את הקושי בניהול שגרת החיים תחת האיומים ולצד האבטחה הצמודה. "ילדיי מוטרדים ומפחדים, זה מערער את חייהם", סיפרה. "התחיל גם שלם של איומים - כמו 'לתלות' ו'לשרוף', זה מטורף".