ישראל וארה"ב דנו בתרחיש שבו לא יושג הסכם עם טהרן: גורם מדיני בכיר במשלחת שר החוץ בוושינגטון מסר הערב (חמישי) שביקורו של לפיד העלה את שלב השיחות בין ישראל לארה"ב על אירן. לדברי הגורם, במהלך הביקור התקיימו שיחות בדלתיים סגורות על מה קורה אם אין הסכם ונדונו אופציות שלא היו היו עד כה על השולחן. 

בכל האמור לפתיחת הקונסוליה במזרח ירושלים, נושא שעלה במהלך הפגישות בין שר החוץ לפיד למזכיר המדינה האמריקני בלינקן, הוסיף הגורם כי הובהר בשיחות עם האמריקנים שבנושא הזה "יכולות להיות השלכות פוליטיות משמעותיות לממשלה בישראל". 

אירן במסר מאיים (צילום: רויטרס, חדשות)
הצדדים דנו באפשרויות שטרם עלו על השולחן בעניין אירן | צילום: רויטרס, חדשות

בנוסף, עלה הנושא של סין והמשמעות של ההשקעות הסיניות בשוק הישראלי. לפי גורם שנכח בפגישה "החשיבות של סין לכלכלה הישראלית היא משמעותית מאוד וצריך למצוא את הדרך לדבר על הנושא הזה בצורה שאינה פוגעת באינטרסים של ישראל". 

לפיד בפסגה ההיסטורית עם בלינקן ובן-זאיד: "כל גרירה נוספת של המו"מ מקרבת את אירן לפצצה" 

אתמול השתתף השר לפיד בפסגה משולשת היסטורית יחד עם מזכיר המדינה האמריקני בלינקן ושר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן-זאיד. לפיד אמר במסיבת העיתונאים: "אירן הופכת למדינת סף גרעינית. כל יום שעובר, כל גרירה נוספת של המשא ומתן, מקרבת את אירן לפצצה. ישראל שומרת לעצמה את האפשרות והזכות לפעול מול הגרעין האירני בכל רגע, בכל מצב ובכל דרך. זו אינה רק זכותנו, אלא חובתנו". 

עוד הוסיף לפיד: "אירן הודיעה פומבית שהיא רוצה למחוק אותנו מעל פני האדמה. אין לנו שום כוונות להימחק. אנחנו כותבים פרק חדש בהיסטוריה. זו ברית של מתונים שעוסקת בחיים, בתקווה, באופטימיות, בלהסתכל קדימה. אני מודה לשניכם על הברית הזו, על החברות, היא מעוררת תקווה בכל העולם". 

מזכיר המדינה בלינקן הוסיף לאחר דבריו של לפיד על הגרעין האירני: "אנחנו מאוחדים בדעה שאסור שלאירן יהיה נשק גרעיני, אבל הבהרנו בתשעת החודשים האחרונים שאנחנו מוכנים לחזור לשיחות הגרעין. אנחנו מבינים שאירן כרגע לא מוכנה - והזמן אוזל". 

בלינקן הוסיף: "הקשרים בין העמים מעמיקים, אנחנו תומכים בהסכמים ההיסטוריים האלה ואנחנו פועלים על מנת להרחיב את ההסכמים. כמו שהנשיא ביידן אמר, ישראלים ופלסטינים צריכים לחיות בביטחון וברווחה ואנחנו ממשיכים לתמוך בפתרון שתי המדינות".