יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), הודיע אמש (חמישי) על הקפאת עבודתה של עוזרת בלשכתו, לאחר שנודע כי השתתפה באירוע עם אנשי דת מוסלמים שהיו חשודים בהסתה לטרור. בן ברק אמר כי יערוך בירור בנושא עם שובו לארץ.

העובדת, עו"ד ליניר אבו הזאז, לקחה חלק בסמינר בנושא הר הבית, לצד שייח'ים שמזוהים עם חמאס והתנועה האיסלאמית, שהביעו בעבר תמיכה בטרור ואף נעצרו או נחקרו בעקבות כך. בעקבות הפרסום, בן ברק כתב בטוויטר: "בחזרתי ארצה אבצע בירור מעמיק מול עו"ד אבו הזאז ומול גורמים נוספים בדבר שאלות שעלו בנוגע להתנהלותה. אקבל את מסקנותיי בהתאם. כיו"ר ועדת חוץ וביטחון אעמיד תמיד את נס ביטחון המדינה לפני כל שיקול אחר".

ח"כ רם בן ברק (צילום: החדשות12)
ח"כ רם בן ברק | צילום: החדשות12

אבו-הזאז מסרה בתגובה לאתר "קול היהודי", שפרסם את התיעוד לראשונה: "השתתפותי בקורס הינה על דעתי האישית בלבד ונעשתה בסופי שבוע ולא במסגרת תפקידי, ומטרתה הינה העשרת ידע ולימודי ההיסטוריה הרווחת במקום. בנוסף חשוב לי להבהיר, בזמן הפגישה ולאחר מכן במהלך הצילום לא ידעתי על הדברים המיוחסים להם".

ח"כ עמיחי שיקלי כתב הבוקר בעקבות המקרה: "פנינו אל קצין הכנסת כדי להבין איך הגענו למצב האבסורדי שבו איסלאמיסטית, המקיימת מגע עם מסיתים ותומכי טרור, משמשת כעוזרת בכירה ליו"ר וועדת החוץ והביטחון ונחשפת ככל הנראה לחומרים רגישים עד כדי חשש למחדל ביטחוני".

ח"כ גלית דיסטל-אטבריאן הגיבה גם היא: "חשוב לזכור שמאחורי כל תומכת טרור מוסלמית שיושבת בתוך ועדת החוץ והביטחון של מדינת ישראל, לא עומד איש שמאל רדיקלי אלא דווקא אדם עם כיפה וחיבה לא מוסברת להבטחות בלתי ליבתיות, כמו ציונות למשל. תודה נפתלי".