"ההסתה קיימת ובעוצמות גבוהות": בצל המחלוקות הרבות, שרת הפנים איילת שקד אמרה הערב (ראשון) בריאיון ל"מהדורה המרכזית" כי "כל עוד הממשלה עובדת ושומרת על העקרונות שלה – היא יכולה לסיים את ימיה". השרה התייחסה גם להסתה נגדה והוסיפה: "זאת החלטה תקדימית ששני שרים שלא צריכים להיות מאובטחים, מאובטחים לכל כך הרבה זמן – מקווה שהרוחות יירגעו".

"יש לי עמדות אידיאולוגיות ברורות", אמרה שקד בפתח הריאיון. "זאת ממשלת אחדות של ימין ושמאל, אף אחד לא צריך לצפות שהקמנו את הממשלה הזאת עברנו תהליך המרה אידיאולוגי. נשארתי אותה פוליטיקאית, ימינית ושמרנית. כל עוד הממשלה הזאת עובדת, ועובדת טוב, היא תמשיך. באתי לכאן מישיבת תקציב והעברנו תקציב חשוב לטיפול הפשיעה במגזר הערבי".

איילת שקד בריאיון (צילום: המהדורה המרכזית)
שרת הפנים איילת שקד, ארכיון | צילום: המהדורה המרכזית

שרת הפנים התייחסה גם ל"חוק נתניהו" שמעורר מחלוקות בקרב חברי הקואליציה. "בנט ביקש שאת כל העניינים השנויים במחלוקת נדחה לאחרי התקציב", הסבירה. "יש לנו משוכה מאוד גדולה בשבועיים הקרובים ואחרי התקציב אנחנו נקיים ישיבת סיעה מסודרת, כל אחד יגיד את דעתו ונקבל החלטה. אני מתנגדת לחוק מסיבות אידיאולוגיות, בלי קשר לבנימין נתניהו, אני נגד החוק. לאחר התקציב, אני בטוחה שבנט יגיד את דעתו. אישית אני חושבת שהחוק לא נכון עבור מדינת ישראל ולא צריך להיכנס לספר החוקים, אין אף מדינה בעולם שיש בחוק את החוק הזה".

"הקמת אביתר תקרה, בטוחה ששר הביטחון וראש הממשלה יעמדו בהתחייבות שלהם", הוסיפה שקד כשנשאלה על התנגדות מרצ לאביתר. ":שר הביטחון קיים מילה במילה מה שנחתם בהסכם, נעשה סקר אדמות בצורה מאוד מהירה ונמצא שיש כמה עשרות דונמים של אדמות מדינה – מאמינה שהמתווה יקודם".

נפתלי בנט בישיבת ממשלה (צילום: reuters)
"לאחר התקציב - הוא יגיד את דעתו". ראש הממשלה נפתלי בנט, ארכיון | צילום: reuters

השרה הסבירה כי היא מופתעת מרמת ההסתה נגדה. "גם שר המשפטים וגם אני לא אמורים להיות מאובטחים ואנחנו עם אבטחה, זה לא אמור להיות ככה – מקווה שהרוחות יירגעו", אמרה והוסיפה: "ההסתה היא ברשתות על ידי הרבה מאוד אנשים. ההסתה קיימת והיא בעוצמות גבוהות, זאת החלטה תקדימית ששני שרים שלא צריכים להיות מאובטחים, מאובטחים לכל כך הרבה זמן".

"נפתלי בנט יעמוד מאחורי הסכם הרוטציה", אמרה שקד. "התקציב שאנחנו מעבירים הוא חשוב וקריטי לאזרחי ישראל. מבחינתי כל עוד הממשלה שומרת על העקרונות שלה – היא יכולה לסיים את ימיה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "איילת שקד מצליחה לשקר אפילו יותר מבנט. שקד הונתה את בוחריה ונכנסה לממשלה עם מרצ, רע״מ ולפיד בניגוד לכל הבטחותיה ולכל כאבי הבטן. ממשלות הליכוד בנו פי 2 יותר ביהודה ושומרון גם תחת לחץ בינלאומי כבד. שקד ובנט משקרים ללא הפסקה - אתמול, היום ומחר".