האם ח"כ סילמן באמת הותקפה באלימות בתחנת דלק? יו"ר הקואליציה השמיעה אתמול (שבת) עדות מטלטלת בתוכנית פגוש את העיתונות, ובמהלכה סיפרה כי לפני שבועיים הותקפה בתחנת דלק. "לפני שבועיים היה לי מקרה חד-פעמי, שבן אדם הטיח אותי לרכב. לפני שבועיים תפס אותי אדם אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין, והטיח אותי פיזית לרכב", סיפרה. עוד הוסיפה ח"כ סילמן: "הבנתי כמה מילים יכולות להיות מסוכנות. באותו רגע הבנתי שאני שמה את הכול בצד ושאנחנו מעבירים תקציב".

תקיפת חבר או חברת כנסת באלימות פיזית היא מקרה חריג ומטריד, שהתרחש בעבר פעמים מעטות ונדירות בלבד. כעת, סימני השאלה הולכים ומתרבים לאחר שמתברר מפניית חדשות 12 כי סילמן כלל לא טרחה להגיש תלונה על התקיפה לכאורה – לא לקצין הכנסת ולא למשטרה.

אמש, בהתכתבות עם צייצן בטוויטר בשם יאיר לוי, כבר נסוגה סילמן חלקית מהגרסה שמסרה במהלך השידור: "היו עיתונאים שידעו", כתבה, "ומי שצריך לדווח – דיווח". כאמור, בכנסת ובמשטרה לא קיבלו כל עדכון על מקרה שכזה. בנוסף, קשה להאמין כי יש עיתונאי אחד שיסכים להחריש סיפור כה דרמטי על תקיפה כזו.

עידית סילמן (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90 )
עידית סילמן | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90

בנוסף, תחנות דלק מצולמות בדרך קבע – ולכן, לו נקבה ח"כ סילמן בשם ומיקום תחנת הדלק שבה לכאורה אירעה התקיפה, ייתכן שאפשר היה לוודא ולאמת את המידע – אולם סילמן מסרבת להשיב לפניות, בין השאר של חדשות 12 וכן לנקוב בתאריך המדויק. בהתכתבות אמש התגלה כי אם התקיפה בכלל התרחשה, היא לא הייתה לפני שבועיים כפי שטענה סילמן: ״לא סיפור חדש, קיבל כותרת עכשיו״, כתבה. גם גרסה זו תמוהה, שכן לפי סילמן, רגע התקיפה לפני שבועיים היה זה שבו גמלה בליבה ההחלטה ״לשים הכול בצד ולהעביר תקציב״.

טענות לתקיפה והתנכלות אינן חדשות מצד סילמן: ערב הקמת הממשלה, נפתחו מהדורות החדשות בטענה של מקורביה כי רכב מסתורי עקב אחריה, לכאורה כדי לאסוף מידע, לאיים ולתצפת אחריה, בעקבות כוונתה לתמוך בהקמת הממשלה. טענות דומות השמיע חבר הכנסת ניר אורבך, והדבר גרר דיון נרחב באלימות הימין נגד מפלגת ימינה וחבריה.

הפגנה מול ביתו של ניר אורבך בפתח תקווה (צילום: החדשות12)
צילום: החדשות12

בלשי המשטרה פשטו על בתיהם של העוקבים, שהתגלו כתלמידי ישיבה שלא עקבו אחריהם בחשאי, אלא להפך - כרזו עם רמקול קריאות מרכבם לסילמן ואורבך שלא להצטרף לממשלה. עד לרגע זה לא הוגש כל כתב אישום בפרשה אף שחלפה כמעט חצי שנה. ניסינו שוב ושוב לפנות לח"כ סילמן לתגובה, אך זו לא התקבלה עד עתה.

בתגובה לדבריה של סילמן אמש, פנו הבוקר חברי הכנסת משה ארבל ומיכאל מלכיאלי מש"ס לשר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה בדרישה לחקור את המקרה באופן מדוקדק ולאתר את האדם שאחראי לתקיפה לכאורה של יו"ר הקואליציה. "תקיפה אלימה של חברי כנסת היא חציית קו אדום", כתב ארבל. "אסור לנו לעבור עליו בשתיקה", הוסיף חברו לסיעה מלכיאלי.