שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע היום (שישי) כי יפעל לשינוי החוק, כך שיוכל לשלוח את השר במשרדו חמד עמאר להשתתף במקומו בדיוני קבינט הקורונה. עם זאת, ליברמן הדגיש כי המהלך ייצא לפועל רק לאחר אישור התקציב בקריאה שנייה שלישית במליאת הכנסת, המתוכנן לנובמבר.

מסביבתו נמסר כי "לאחר שהובהר על ידי משרד המשפטים כי חלוקת הייצוג של משרד האוצר, על ידי שר האוצר, אביגדור ליברמן והשר במשרד האוצר, חמד עמאר, בין ועדות השרים השונות, מחייב תיקוני חקיקה, הוחלט כי לא יתעסקו השניים בדבר טרם אישור התקציב בכנסת. כל שינויי החקיקה אשר יאפשרו לשר עמאר להשתתף בדיוני קבינט הקורונה ייעשו לאחר אישור התקציב".

ח"כ חמד עמאר, ישראל ביתנו (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
השר במשרד האוצר חמד עמאר, ישראל ביתנו | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

היעדרותו של ליברמן מדיוני קבינט הקורונה עוררה וביקורת ציבורית רחבה, שכן הוא אחראי על אחד הנושאים החשובים ביותר במאבק בנגיף - התחום הכלכלי. מנכ"ל משרד האוצר, רם בלניקוב, הגיב לטענות בנושא בתדריך לעיתונאים לפני כחודשיים: "אנחנו מקפידים לקיים מדי יום התייעצויות בענייני קורונה ולפני הקבינט מקיימים דיונים מקצועיים, בדרך כלל עם השר. כשלא נותנים מקום לדרג המקצועי אתם מתלוננים שרומסים אותו, אבל כשהדרג המקצועי נשלח לדיונים אתם גם מתלוננים. אז מתי זה בסדר? יש שר במשרד האוצר, חמד עאמר, שנמצא בקבינט ומייצג את השר שהיה עסוק בדיוני התקציב".