התייחסות ראשונה אחרי הסערה: חבר הכנסת מאזן גנאים, מספר 2 במפלגת רע"ם, הגיב הבוקר (חמישי) על המהומה שחולל בכנסת בעקבות חבירתו לאופוזיציה בהצבעה על הקמת בית חולים בסח'נין. בריאיון לרדיו נאס, אמר גנאים: "במידה ואעמוד באותו מבחן שוב וארגיש שצו מצפוני מחייב אותי להצביע נגד הקואליציה – אתפטר מהכנסת".

גנאים, שכיהן בעבר כראש עיריית סח'נין, הצביע בעד הצעתו של יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה להקים בית חולים בעיר שבצפון. בעקבות תמיכתו של גנאים, ההצעה עברה ברוב של 51 חברי כנסת – כולל מהליכוד ומהציונות הדתית - מול 50 מתנגדים בלבד.

"חבריי ברע"ם לא הופתעו מהצבעתי אמש", סיפר גנאים. "הבהרתי להם מראש שאני הולך להצביע בעד הצעת החוק בניגוד למשמעת הקואליציונית. הניסיונות אתמול לשכנע אותי היו על ידי הנהלת הקואליציה, ולא על ידי חברי רע"ם".

לדבריו, החלטתו הובילה לרגשות מעורבים: "שמחתי עבור העיר סח'נין, שבה נולדתי וכיהנתי כראש עירייה, אך השמחה הייתה חלקית כשראיתי את חברי הכנסת מהליכוד מוחאים כפיים בשמחה לצד חבריי מהרשימה המשותפת".

אחד מחברי הכנסת של ימינה, ניר אורבך, כעס במיוחד על גנאים. מקורב לאורבך סיפר שחבר הכנסת "מאוד התעצבן, כי גנאים התחייב גם אליו אישית שהוא יצביע עם הקואליציה. ביום שני אורבך אמר לגנאים שהוא מצמיד הצעת חוק שלו לחוק של אביר קארה רק אם יצביע עם הקואליציה – וגנאים הסכים. זה ממש הכעיס את אורבך".

ראש הממשלה בנט הוזעק למליאה בניסיון להציל את המצב – אך ההצעה עברה לבסוף. בימינה זעמו על המעשה של גנאים, ועל כך שזו לא הפעם הראשונה שחברי כנסת מרע"ם מצביעים נגד הקואליציה: "לא ייתכן שאנחנו כפופים למשמעת קואליציונית והם יעשו מה שהם רוצים".