מרצ עולה להתקפה: רשות מקרקעי ישראל פרסמה היום (ראשון) בהמשך להנחיית שר הבינוי והשיכון זאב אלקין על הקמת כ-1,300 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון. בין היישובים שבהם צפויים לבנות: אריאל, בית אל, אלקנה, עמנואל וקרני שומרון. אולם הצעד לא זוכה לקונצנזוס בלשון המעטה בקרב הממשלה ההטרוגנית.

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ תקף בחשבון הטוויטר: "אלקין הודיע על שיווק של יותר מ-1,300 יחידות דיור בהתנחלויות בשטחים הכבושים. ממשלת ימינה לא סופרת את מרצ - 10 מעלות 'ימינה' מהממשלה הקודמת". הוא הוסיף כי הבנייה בהתנחלויות שמחוץ לישראל פוגעת בישראל עצמה.

מוסי רז (צילום: מרים אלסטר פלאש 90)
חבר הכנסת רז | צילום: מרים אלסטר פלאש 90

לדברי השר אלקין, הוחלט על הצעד בעקבות תקופה ממושכת של קיפאון בבנייה בגדה המערבית. "כפי שהבטחנו, אנחנו גם מקיימים. חיזוק והרחבת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון הוא דבר הכרחי וחשוב מאוד בחזון המפעל הציוני", אמר אלקין. "אני מברך על שיווקם של יותר מאלף יחידות דיור – אמשיך לחזק את ההתיישבות היהודית באזור זה".

הביקורת מגיעה שעות בודדות לאחר ביקורת חריפה נוספת שהפנו חברי מרצ נגד דמות אחרת בממשלה – שר הביטחון גנץ. זאת על רקע ההחלטה של גנץ להכריז על שישה ארגונים אזרחיים פלסטיניים כארגוני טרור. בתגובה על כך השרים הורוביץ וזנדברג דרשו הבהרות: "מהלך תמוה, ראינו יותר מדי פעמים שהיד קלה על ההדק".