המתקפה של בכיר הליכוד נגד אמירותיו של אמסלם: ח"כ יולי אדלשטיין, שהודיע שבכוונתו להתמודד מול נתניהו על ראשות התנועה, תקף היום (שלישי) את דבריו של חברו למפלגה, ח"כ דודי אמסלם. הדברים נאמרו בתגובה על הדברים החריפים שהשמיע על מערכת המשפט, הממשלה והשמאל בשבוע שעבר וחוללו סערה. 

"הליכוד היא תנועה גדולה שיש בה מכל וכל", אמר ח"כ אדלשטיין לעיתונאי ספי עובדיה בכנס המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) באוניברסיטת רייכמן, "כן, גם פה ושם כבשה שחורה - ואולי אפילו יותר מאחת". לדבריו, "יש חוגים שמאוד אוהבים את הסגנון הזה - ויש חוגים שאוהבים סגנון אחר". עוד ציין אדלשטיין כי לצד ח"כים שצועדים בכיוון הזה (של אמסלם), יש גם ח"כים שצועדים בכיוון ההפוך. 

אדלשטיין שב והזכיר בהקשר הזה, איזה 'סגנון' ככל הנראה אהוב יותר על מתפקדי הליכוד: "לגבי הקולקטיב, אני רק מזכיר מי נבחר במקום הראשון בפריימריז האחרונים שהתקיימו. כנראה מישהו שלא קילל הרבה", אמר, כשהוא כמובן התכוון לעצמו. 

לאחר פרסום הדברים, אדלשטיין ואמסלם שוחחו ביניהם. אדלשטיין טען שלא התכוון לאמסלם בדבריו - זאת למרות שאמר את הדברים לאחר שנשאל שאלה ספציפית אודות אמסלם, ושחלק מהאמירות שהשמיע נכללו בה. 

הדברים של אמסלם שחוללו סערה: "נדע לרסן אותם, להכניס אותם למכלאה"

האמירות הקשות אליהן התייחס אדלשטיין מקורן בשיחת ספייס שקיים ח"כ אמסלם עם גולשים בטווויטר בשבוע שעבר: "הכנסת תתכנס, נשנה את כל חוקי הסדום שהם עושים", אמר אמסלם, "להפך, עוד נביא להם כמה חוקים על הראש כדי שהם לא יתאוששו ל-20 השנים הבאות גם".

אמסלם גם תיאר בפני מאזיניו את תוכנית ה'נקמה' כשהליכוד יחזור לשלטון: "אם הייתי יו"ר הכנסת הבא, אני לא נותן להם גם להיכנס לתוך המושב... לכנסת, לשטח של הכנסת. שיילכו לבית המשפט העליון. לא מעניין. הם גם לא ייכנסו לאולם! כלום!". 

וזה מה שלטענת אמסלם הוא היה עושה למערכת המשפט: "אנחנו צריכים להיות מפוכחים ולהבין שמדובר כאן בזאבים שטורפים כל מה שזז, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם ולהכניס אותם למכלאה, בסוף הם יאכלו אותנו שוב פעם ואז המדינה הזו תלך לפי תהום".