בניגוד לעמדת שאשא-ביטון: שרת הפנים איילת שקד שוחחה עם ראשי הערים החרדיות, שהבטיחו להירתם למאמץ ההתחסנות - בהמשך לפרסום שלנו ב"אולפן שישי". המטרה של שקד היא להשלים את מבצע ההתחסנות בבתי הספר החרדיים בשבועיים הקרובים, לקראת פתיחת שנת הלימודים. שרת החינוך שאשא-ביטון, שהביעה התנגדות נחרצת לחיסונים בכותלי מוסדות החינוך, עודכנה על כך.

שקד מצפה להשלים את ההתחסנות במוסדות החרדיים באמצעות שיתוף הפעולה עם החרדים, שהביעו כאמור נכונות ועל ידי ניידות מד"א, שיעמדו לשירותה. אם זה יצליח - זה צפוי להתרחב לכלל הארץ. בסביבתה של שרת הפנים מציינים כי השרה שאשא-ביטון עודכנה במהלך.

"לחסן בבתי בבתי הספר, להכניס את הלחץ החברתי הזה לתוך בתי הספר זה פשע מבחינתי", אמרה שאשא-ביטון בריאיון ל"מהדורה המרכזית" ועוררה סערה. "אנחנו מדברים על ילדים ששנה וחצי ישבו בבית, הם נמצאים במצוקה רגשית".

כשנשאלה לגבי חיסונים אחרים שניתנים בשגרה בבתי הספר השיבה שאשא-ביטון: "זאת סיטואציה שונה, אלה ילדים שחוזרים אחרי שנה וחצי יש שיח מאוד רגיש, אנחנו מדברים על יצירה של חרמות שמפעילים לחץ על ילדים. הרי ההורים הם אלה שצריכים להחליט אם הילד יתחסן".

בתוך כך, שרים בממשלה התבטאו באופן חסר תקדים נגד שרת החינוך שאשא-ביטון ואמרו לחדשות 12: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה. היא התאהבה בעמדת המטיף בשער ובכותרות שנלוות לה. שגרת האזרחים חשובה לנו לא פחות מאשר לה, וכל ניסיון להציג את זה אחרת, כבר מעורר גיחוך".