עוקף את בנט? ראש האופוזיציה בנימין נתניהו פרסם הערב (רביעי) ברשתות החברתיות סרטון שבו סיפר כי שוחח לאחרונה עם מנכ"ל חברת פייזר אלברט בורלא, והגיע למסקנה שישראל חייבת להתחיל לחסן במנה שלישית את האוכלוסייה הבוגרת וקבוצות שנמצאות בסיכון: "כל יום שעובר מסכן את החיים והבריאות של אזרחי ישראל".

סיקור N12 על משבר הקורונה:

"שוחחתי פעמיים עם ידידי אלברט בורלא ועם מומחים רבים נוספים", פתח ראש הממשלה לשעבר את דבריו. "הגעתי למסקנה שישראל חייבת להזמין מיד מיליוני חיסונים, והיא חייבת להתחיל מיד לתת את החיסון השלישי לאוכלוסייה הבוגרת, שנמצאת בסיכון לתחלואה קשה ולאובדן חיים".

נתניהו, שלא ממלא שום תפקיד רשמי ואינו לוקח חלק בניהול משבר הקורונה, טען שעל הממשלה לחסן מיידית "לא 200 אלף איש, אלא 2 מיליון. זאת הדרך היחידה להגן על האוכלוסייה, ולשמר את ההצלחה שהשגנו בהוצאת ישראל ראשונה בעולם מהקורונה".

בנימין נתניהו
נתניהו בסרטון. עוקף את בנט?

"בלי החיסון אין דרך אפקטיבית להציל חיים ולשמור על כלכלה פתוחה וצומחת", חתם נתניהו את דבריו. "אני קורא לממשלה לפעול מיד ולהביא את החיסון השלישי לאזרחי ישראל כבר עכשיו".

הדברים של נתניהו מגיעים למרות שבנט שומר על קשר רציף עם בורלא, ואף שוחח איתו לפני כשבועיים על הבאת חיסונים נוספים לישראל. למרות המגעים עם פייזר, משרד הבריאות העביר היום הנחיה חדשה לקופות החולים, שלפיה החל מ-1 באוגוסט עליהם לחסן בני 18 ומעלה באמצעות החיסון שפיתחה חברת מודרנה.

בנט: "כיום הקשר בין הנשיאים לראשי הממשלה חזק ואיתן"

מוקדם יותר היום השתתף ראש הממשלה בנט בטקס האזכרה הממלכתי לנשיאי המדינה ולראשי הממשלה שהלכו לעולמם. בנאומו התייחס בנט לקשר שבין הנשיא לראש הממשלה, ושיגר עקיצה לעברו של נתניהו: "היחסים הללו ידעו לאורך השנים עליות ומורדות, אך אני שמח שעכשיו הקשר חזק ואיתן".

נתניהו והנשיא לשעבר ראובן ריבלין אומנם הוזמנו לטקס, אך בחרו שלא להגיע. השנה הטקס הוקדש להנצחתם של הנשיא הרביעי אפרים קציר ושל ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר. נוסף על בנט ועל הנשיא הרצוג, השתתפו בטקס גם יו"ר הכנסת מיקי לוי ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.