ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע הערב (שישי) שמייק הרצוג, אחיו של הנשיא יצחק הרצוג, ימונה לתפקיד שגריר ישראל בארצות הברית. הוא יחליף בתפקיד את גלעד ארדן ששימש כשגריר מאז חודש ינואר האחרון. בהודעה נכתב כי המינוי נעשה בהסכמה עם שר החוץ יאיר לפיד וכי הרצוג ימשיך לשמש בתפקיד גם במהלך כהונתו של לפיד בראשות הממשלה. בנט בירך את הרצוג על בחירתו ואיחל לו הצלחה רבה, מינויו יובא לאישור הממשלה. 

הרצוג בן ה-69 הוא בוגר תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני מאוניברסיטת חיפה ובוגר המכללה לביטחון לאומי. הוא שימש בשנים האחרונות כעמית בינלאומי במכון וושינגטון למדיניות מזרח תיכונית וכעמית בכיר במכון למדיניות העם היהודי.

יצחק הרצוג בנאומו הראשון כנשיא המדינה ה-11 (צילום: רויטרס)
הנשיא יצחק הרצוג | צילום: רויטרס

במהלך 40 שנות שירותו בצה"ל, שימש הרצוג בשורת תפקידים בכירים, ובהם ראש החטיבה לתכנון אסטרטגי באגף התכנון וכן המזכיר הצבאי וראש מטה שר הביטחון בתקופת כהונתם של ארבעה שרי ביטחון. הרצוג היה מעורב במשאים ומתנים מדיניים רבים תחת חמישה ראשי ממשלה, ושימש כשליח מדיני מיוחד מטעם ראש הממשלה בשנים 2009-2014.

בהודעה על מינויו נכתב כי ההחלטה על מינויו התקבלה "לאור ניסיונו העשיר וארוך השנים בזירה הביטחונית והמדינית, והיכרותו המעמיקה עם הסוגיות האסטרטגיות הניצבות בפני מדינת ישראל, בראשן הגרעין האיראני".